Akademia Mądrego Dziecka - Myszka szuka domu, Owady i kwiaty - Wydawnictwo Egmont

Akademia Mądrego Dziecka to seria książeczek dla najmłodszych czytelników o których postanowiło zadbać Wydawnictwo Egmont.

Tym razem przez cudowny świat przyrody przeprowadzam nas dwie nowe pozycje książkowe. Każda książeczka ma format grubych, kartonowych stron, pełnych barw i kolorów.


W książeczce "Myszka szuka domu" wędrujemy z tytułową bohaterką w poszukiwaniu jej norki. Po drodze odwiedzamy różne zwierzęta: niedźwiedzia, borsuka, czy też kreta poznając przy tym ich domki, w których mieszkają. Po przeczytaniu krótkich, rymowanych wierszyków wiemy już co to jest nora, jaskinia czy jama ;) 
"Owady i kwiaty" to druga pozycja, która przeprowadza młodego czytelnika przez świat kwiatów i owadów. Po przyjemnym wsłuchaniu się w rymowane wierszyki łatwo będzie zapamiętać, jak wygląda motyl, pająk, mrówki czy też ważka. W tej książeczce dzieci poznają poznają również kilka gatunków kwiatów m.in. piwonię, stokrotkę, kaczeńce czy mak. 
Książeczki z tej serii nie tylko cieszą oko, ale również pozwalają rozbudzić świat małego dziecka pokazując im otaczający świat. 
Jest to kolejna udana propozycja wydawnicza, którą warto mieć w dziecięcej biblioteczce.

Pozdrawiam ;)

Kasia

Komentarze

Prześlij komentarz