Książeczki dla najmłodszych rozwijające mowę i spostrzegawczość - HarperCollins Polska

Uwielbiam książki, które przez zabawę uczą dzieci nowych umiejętności. Dzięki nowością książkowym od HarperCollins Polska możemy stymulować rozwój dziecka już od najmłodszych lat.

Seria "Czapu Czipu" opowiada o chłopcu, który nosi wielką, papierową czapkę, która jest magiczna... Potrafi ona zmieniać kolory, wydawać różne dźwięki, wykonywać sztuczki, aby zachęcić chłopca i małych czytelników do wspólnej zabawy. "Czapu Czipu. Co tak kapie?" 

W tej książeczce zastanawiamy się razem z chłopcem, skąd wzięły się kapiące krople w jego czapce? Czapu Czipu musi odgadnąć, czy to pies otrzepuje swoje futerko? Biedronka płaczę? Klaun robi psikusa?  A może to chmura z której pada deszcz?

"Czapu Czipu. Co tak świszczy?

W tej książeczce chłopiec zastanawia się, skąd się wzięły świsty w jego czerwonej czapce. Czy to wiatrak furkocze? Urodzinowa trąbka piszczy? A może to balonik wydaje takie odgłosy, gdy schodzi z niego powietrze? 


Książeczki mają na  celu wspieranie rozwoju mowy dziecka poprzez powtarzanie i naśladowanie zwrotów dźwiękonaśladowczych. Jest to świetna forma gimnastyki dla buzi i języka. Dodatkowo krótkie teksty pobudzają wyobraźnię dziecka i pozwalają na dalszy rozwój przedstawionych historii i słownictwa. Książeczki wydane są w twardej oprawie, które na pewno będą służyć przez długi czas. 

Kolejną pozycją jest kartonowa seria "Szukaj i znajdź", gdzie główną rolę odgrywają postacie z kultowej bajki MuminkiTe książki uczą młodych czytelników spostrzegawczości, rozwijają ich logiczne myślenie i ciągi przyczynowo - skutkowe. Zarówno w egzemplarzu "Muminki i morze", jak i "Muminki w lesie", dziecko będzie musiało odszukać ukryte przedmioty, przechodzić labirynty, ćwiczyć spostrzegawczość, przeliczać elementy danego zbioru, czy też wskazywać różnice i podobieństwa...
A Wy co sądzicie o takich książkach dla najmłodszych?

Kasia

Komentarze

  1. Ale ładne wydania, na pewno spodobają się każdemu maluchowi :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo fajne, myślę, że były by przydatne u logopedy

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz