Książki dla najmłodszych - HarperCollins Polska

Kochani,

Dzisiaj zapraszam Was na kolejne nowości książkowe Wydawnictwa HarperCollins. Tym razem chciałabym opowiedzieć Wam o książkach, których nie może zabraknąć w biblioteczce młodego czytelnika.


"Moja pierwsza książka o kolorach. Akademia mądrego dziecka. Odkrywaj i baw się."
Książka wydana w twardej oprawie z grubszymi, kartonowymi stronami prezentuje się kolorowo i przykuwa wzrok dzieci. Na poszczególnych stronach maluchy odkryją siedem kolorów tęczy, ucząc się tym samym ich rozpoznawania i nazywania. Ciekawym elementem tej pozycji są otwierane okienka, które przeplatają się z kolorami i pozwalają dziecku na chwilę zabawy. To tutaj możemy pobawić się w memory odnajdując pary tych samych obrazków, przeliczać balony w określonych kolorach, czy też znaleźć kredki potrzebne do narysowania obrazków. Książka uczy koncentracji uwagi, rozwija spostrzegawczość i słownictwo już od najmłodszych lat.Jeśli Wasze dzieci uwielbiają bajki Disneya, to te książki będą dla nich świetną przygodą. Jedna pozycja zawiera bajki znane nam wszystkim m.in. Król Lew, Piotruś Pan,  Księga Dżungli, Alicja w Krainie Czarów, druga natomiast nawiązuje do współczesnym bajek Pixara m.in. Gdzie jest Dory, I nie ma mocni, Auta, Odlot itp. 
Na poszczególnych kartonowych stronach dzieci muszą pobawić się w przewodników i znaleźć odpowiednią drogę do przejścia labiryntu po drodze poznając wiele ciekawych miejsc.
Dodatkowo każda strona zawiera krótki opis polecenia, jakie trzeba wykonać, aby znaleźć wyjście z labiryntu. Powiększone przez lupę fragmenty obrazka mają skupić uwagę dziecka i uczą go spostrzegawczości w odszukiwaniu ich na ilustracji.

Książki zachwycają wykonaniem, pomysłowością i dbałością o rozwój małego czytelnika.

A Wy jesteście zachęceni takimi książkami?

Kasia

Komentarze

Prześlij komentarz