Najwybitniejsi naukowcy - Einstein i Arystoteles - seria komiksów Wydawnictwa Egmont.

 Seria komiksowa Najwybitniejsi naukowcy, przeznaczona jest dla młodych czytelników, która prezentuje postaci ludzi nauki, których badania przyczyniły się do rozwoju ludzkości w różnych dziedzinach - medycynie, przyrodzie, fizyce czy też astronomii. W dzisiejszym wpisie chciałabym pokazać Wam kolejne nowości tej serii.

Najwybitniejsi Naukowcy. Einstein. Przeskok kwantowy.

Komiks przedstawia postać badacza, którego teorie znają niemal wszyscy – Albercie Einsteinie, fizyku teoretycznym, filozofie nauki, pedagogu, wykładowcy uniwersyteckim oraz laureacie Nagrody Nobla w dziedzinie fizyki w 1921 roku. 

Czytając komiks poznajemy historię jego dzieciństwa, badań naukowych, fascynacji matematyką i muzyką, a także problemów związanych ze znalezieniem pracy i kłopotów w czasie pracy nad odkryciami, dzięki którym zrewolucjonizował ówczesną fizykę. Teorie Einsteina fascynowały współczesnych mu naukowców i zwykłych ludzi. Sprawiły, że fizyka była na ustach wszystkich. Dzięki jego dokonaniom nastąpił wielki skok w naukach ścisłych.

Komiks czyta się z ogromnym zaciekawieniem. Przyjemne grafiki i ciekawie prowadzone dialogi sprawiają, że wiadomości o życiu Alberta Einsteina zostaną na długo w pamięci. 

Dodatkowo na końcu komiksu znajdują się biogramy przedstawiające najważniejsze postacie występujące w komiksie, kalendarium odkryć oraz przykładowe szkice postaci, które pojawiły się w tym wydaniu.

 

Najwybitniejsi Naukowcy. Arystoteles. Głód wiedzy.


Kolejny tom przedstawia postać jednego z najbardziej znanych filozofów starożytnej Grecji – Arystotelesa. Arystoteles już od najmłodszych lat chciał zdobywać jak najszerszą wiedzę o otaczającym go świecie. Interesowało go wiele zagadnień – od działalności człowieka, przez politykę i etykę, po wszystkie aspekty otaczającej go przyrody. Dzięki temu położył podwaliny pod rozwój logiki i nauk przyrodniczych, szczególnie astronomii, fizyki i biologii. W Atenach założył szkołę filozoficzną w ogrodach Lykejonu, otaczających świątynię Apollina Likejosa, od której nazwy powstało słowo ”liceum”. 

Dla wszystkich miłośników nauki serdecznie polecam tę serią komiksów. Zawarte w nim ciekawostki z życia naukowców pozwolą im bliżej ich poznać i pogłębić wiedzę na ich temat.

Kasia
 

Komentarze

  1. Co do zatrudnienia... na rynku dalej są liczne oferty pracy dla opiekunek ludzi starszych w Niemczech, ale czy nadal warto tam wyjechać? Jak to widzicie - https://praca.arkadiacare.pl/ ? Nadal to się opłaca? Podpowiedzi?

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz