Komiksowy zawrót głowy, czyli nowości Wydawnictwa Egmont

Niedziela to ten dzień w tygodniu, gdzie zawsze zwalniamy tempo i oddajemy się błogiemu lenistwu. Uwielbiamy wspólnie spędzać czas na spacerach, wycieczkach, grach planszowych i błogim czytaniu książek. Nasz syn zawsze wtedy wyciąga swoje ulubione komiksy i świat przestaje dla niego istnieć. 

W dzisiejszym wpisie chciałabym pokazać Wam nowości komiksowe Wydawnictwa Egmont.

Czas na kolejny album serii Kajko i Kokosz - Nowe przygody. Zaćmienie o zmierzchu. 

Kiedy zbliża się zaćmienie, nikt nie może spać spokojnie. Kajko i Kokosz, prześladowani przez tajemniczą i groźną zjawę. Mirmił i Lubawa, których odwiedza Wojmił przynoszący niezwykłą wiadomość. Łamignat, próbujący odnaleźć swoją maczugę. Nawet Zbójcerze podejrzewają, że coś opętało Hegemona, bo zachowuje się zupełnie inaczej, niż zwykle. Aby opanować sytuację, Kajko i Kokosz będą musieli wziąć udział w wielkiej wyprawie, łyknąć specjalny eliksir Jagi i zorganizować… wesele. Aby do zmierzchu! 

Kolejny bardzo udany tom, który naszpikowany jest przygodami Kajko i Kokosza. Przedstawione sytuacje i  śmieszne dialogi bawią czytelnika niezależnie od wieku, a ciekawie prowadzona akcja nie pozwala oderwać się od tego komiksu, nie przeczytawszy go do samego końca ;)

Niesamowity Szerlok Worms i niebieskie monstrum.
 
Na punkcie tej nowej serii wydawniczej mój syn nie może wyjść z zachwytu! Czytając ten komiks śmiał się w głos przez cały czas i już wdrożył w życie codzienne dialogi, które w nim się znajdują.

Szerlok Worms to poczciwa, choć momentami nieco pazerna, dżdżownica-detektyw, która lubuje się w oglądaniu programów o glebogryzarkach i rozwiązywaniu dużych problemów małych żyjątek. Wraz z doktorem Jaszczurką Zwinką stawiają czoła przestępczym kreaturom przyrodniczego półświatka i mimo swoich niepozornych rozmiarów nie jeden raz ratują środowisko przed ogromną katastrofą. Tym razem duet będzie musiał zidentyfikować tajemniczego porywacza, którego rysopis nie przypomina żadnego znanego nauce zwierzęcia. 

Pełen humoru komiks, który swoją grafiką przypomina grę komputerową Worms fantastycznie się czyta, a znajdujący się w nim wątek kryminalny i ciekawie prowadzona akcja sprawił, że stał się nową ulubioną pozycją w dziecięcej biblioteczce.


Sisters. Nie trzeba było mnie prowokować.
 
Najnowszy tom, który opowiada o codziennych perypetiach dwóch sióstr - nastoletniej Wendy i i o kilka lat młodszej Marine w sposób dosłowny może zostać przeniesiony do codziennego życia rodzeństwa. Tym razem
kłótnie Marine z Wendy stają się już nie do wytrzymania, dlatego ich przyjaciółki starają się zrobić wszystko, aby dziewczynki doszły do porozumienia. Jednak sprytna Marine wymyśla zupełnie inne rozwiązanie: postanawia wymienić starszą siostrę na inny, lepszy model. Problem w tym, że nie wie, jak i gdzie go zamówić...

Lucky Luke. Kid Lucky. Uczeń kowboja.
 Będąc fanem komiksów Lucky Luka i mając w swojej biblioteczce ich całą serię nie raz mój syn zastanawiał się, jak wyglądało dzieciństwo tego najsłynniejszego kowboja. W najnowszym komiksie mógł się o tym dowiedzieć...

Przemierzający pustynię kowboj znajduje spalony wóz osadników, a tuż obok płaczące niemowlę. Zabiera je do miasteczka, gdzie sierota trafia pod opiekę właścicielki saloonu i szeryfa. Chłopcu zostaje nadane imię Luke, a że okazuje się mieć niezwykłe szczęście, wszyscy nazywają go Lucky – Szczęściarzem. Tak rozpoczyna się pełna humoru historia łowcy bandytów i rewolwerowca szybszego niż jego własny cień. Poznajemy pierwsze przygody sprytnego i sympatycznego urwisa, który sprawia opiekunom tyle samo kłopotów, co daje im radości. Jego wyczyny rozbawią miłośników opowieści o jedynym w swoim rodzaju Samotnym Kowboju! 

Yakari. Yakari i białe futro.
 
Kolejny
tom opowieści o małym Indianinie, który razem ze swoim dzielnym koniem przeżywa kolejne niezwykłe przygody. Podczas pogoni za mustangiem Śmiały Kruk z ludu Siuksów naraża się na gniew ogromnego orła. Potężny ptak sprawia, że duch Indianina zostaje uwięziony w Krainie Mroku. Czarownik plemienia nie jest w stanie uleczyć wojownika, dlatego dzielny Yakari, który rozumie mowę zwierząt, wyrusza w góry, aby odnaleźć orła. Czy uda mu się pokonać wszystkie niebezpieczeństwa, dotrzeć do gniazda skrzydlatego drapieżnika i sprowadzić ducha Śmiałego Kruka do świata ludzi? 

 Wszystkie komiksy są warte przeczytania. My jesteśmy nimi zachwyceni!

Udanej niedzieli

Kasia

Komentarze

  1. Całkiem fajnie prezentują się te komiksy :D
    Pozdrawiam.

    OdpowiedzUsuń
  2. Z zaprezentowanych komiksów chyba tylko "Kajko i Kokosz" znam, więc z chęcią zapoznałabym się z resztą :D

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz