Kraina lodu " Podróż do świateł Północy" oraz "Kryształ Buldy" - Wydawnictwo Egmont.


Kraina lodu to bajka, która mimo upływu czasu wciąż jest żywa i silnie uczestniczy w codziennym życiu dzieci. Utożsamiają się one z bohaterkami powieści i chcą wspólnie z nimi przeżywać fascynujące przygody. 

Dzisiaj chciałabym opowiedzieć Wam o nowościach Wydawnictwa Egmont, które przedstawiają kolejne przygody i zabawne perypetie tych sympatycznych postaci bajki."Kraina lodu. Podróż do świateł północy" to książka pełna fascynujących przygód Anny, Elsy, Kristoffa, Olafa i Svena, do których w dalszej części lektury dołącza również mały troll Skałek. Kristoff który chce zorganizować dla swoich przyjaciół niespodziankę... Postanawia zabrać siostry, bałwanka i renifera na kryształową ceremonię do Doliny Trolli. Tam każdego roku wódz trolli Bazaltar nagradza kamieniami za osiągnięcia małe trolle. Wszystko to odbywa się w niezwykłej scenerii, której towarzyszy blask zorzy polarnej. 


Jednak pewne zdarzenia przyczyniają się do tego, że młodzi bohaterowie udają się wspólnie na poszukiwanie wodza trolli Bazaltara i... przeżywają niesamowite historie, które owocują trzymającymi w napięciu sytuacjami: Czy  młodzi bohaterowie odnaleźli wodza?  I czy światła Północy rozbłysły na niebie, a kryształowa ceremonia odbędzie się według planu?  Tego dowiecie się z książki, która jest świetnie wydana i pozwala na własnej skórze przeżyć wspólnie z bohaterami te niezwykłe przygody.Drugą pozycją książkową jest "Kraina lodu, Kryształ Buldy". 
Książka w przepięknym wydaniu opowiada historię kryształu, który należy zasilić, aby odzyskał blask... Kristoff z samego rana udaje się do zamku Elsy i Anny celem przestudiowania ksiąg i odnalezienia miejsca, w którym można by uratować drogocenny kamień Buldy... Następnie wspólnie udają się na wyprawę...Książka, która przykuwa uwagę swoją wyjątkowością i pięknie wyglądającymi ilustracjami  stała się jedną z ulubionych mojego dziecka. Jej wyrazistość, piękne kolory i ciekawe historie, które przeżywają główni bohaterowie stanowi kwintesencję jej zawartości...Obie pozycje książkowe są spokrewnione ze sobą i opierają się na podobnym wątku. Znacie te kiążki???

Kasia

Komentarze