Co? Jak? Zilustrować - Wydawnictwo Egmont

Gdy obserwuję, jak moje dziecko codziennie spędza po kilka godzin przenosząc się w świat rysunku nie wyobrażam sobie, aby nie podsunąć mu pewnej pozycji książkowej Franka Tashlina - autora komiksów, kreskówek oraz reżysera i scenarzysty wielu filmów animowanych.Książka "Co? Jak? Zilustrować" jest przewodnikiem dla każdego, kto chciałby nauczyć się podstaw rysunku z zakresu rysowania postaci komiksowych. 
Wszystko ma się odbyć w pięciu krokach, gdzie finalnym produktem są komiksowe postacie. Co ciekawe, caly proces tworzenia tych postaci opaty jest na jednej z figur geometrycznych - czy to kwadratu, trójkąta, koła lub owalu.
Każdy krok jest omawiany i przeniesiony na grunt praktyczny - pokazany na kilku przykładach. Sporą  część książki właśnie one je wypełniają, ale to nie wszystko... W dalszej części książki omówione są trudniejsze zagadnienia z zakresu sztuki takie jak: rysowanie mimiki, ruchu, perspektywa, cienie... Czyli wszystko to, co potrzebne aby zacząć naukę rysowania. 

Natomiast „Co? Jak? Zilustrować. Zeszyt” jest dodatkiem do książki. 
W zeszycie można bez ograniczeń ćwiczyć rysowanie metodą Franka Tashlina. Zeszyt jest bardzo poręczny, dlatego też możemy mieć go zawsze przy sobie i ćwiczyć swoje umiejętności w każdym możliwym miejscu ;)
A jakie jest Wasze zdanie na temat tych książek?

Kasia

Komentarze

  1. Bardzo fajne książki, szczególnie właśnie dla dzieci i osób które zaczynają swoją przygodę z rysowaniem, świetny pomysł. :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz