Nowości książkowe dlla Przedszkolaczka - Wydawnictwo Harper Collins Polska

 Wiek przedszkolny jest idealnym czasem, aby dziecko mogło poznawać i rozwijać swoje nowe umiejętności. Obcowanie z książkami jest świetnym sposobem na to. Dzisiaj chciałabym zaproponować Wam trzy nowości czytelnicze Wydawnictwa Harper Collins, które uczą, przekazują ważne wartości i pozwalają odnaleźć się w przedszkolnej społeczności.


Mój pierwszy zegar to zabawna książeczka, która jest doskonałym wprowadzeniem do rozmów o czasie. Rozkładana, tekturowa książeczka, w której znajduje się zegar z ruchomymi wskazówkami stanowi punkt wyjścia do poznania i zrozumienia rytmu dnia. Na poszczególnych stronach dowiemy się, jak czwórka przedszkolnych przyjaciół przygotowuje się do niego, co robią o danej porze, o której wracają do domu, kiedy odbywa się wieczorna kąpiel i w końcu o której kładą się spać. Oprócz zaprezentowanego planu dnia w książce znaleźć można dodatkowe zadania i zagadki, które rozwijają spostrzegawczość i uczą rozumienia pojęcia czasu. 

Jest to świetna pozycja dla przedszkolaczka, dzięki której rodzic dostaje pewnego rodzaju drogowskaz i może przenieść go na rytm codziennego dnia. 
Kolejną pozycją jest książka, która ma ponad sto stron i którą warto zakupić, zwłaszcza, gdy nasze dziecko będzie przekraczało mury przedszkola.

Basia. Wielka księga przedszkola to wciągająca, napisana prostym językiem książka dla przedszkolaków. 

Przedszkolne perypetie Basi podzielone są na cztery części odpowiadające czterem porom roku. W każdej części znajdziemy po kilka opowiadań poruszające istotne emocje i sytuacje z którymi zetknie się małe dziecko będąc w przedszkolu oraz sposób ich rozwiązania. Pozwalają one oswoić się z nimi, a czasem nawet utożsamić się, bo jakże są bliskie przeżyciom małego człowieka. Oprócz opowiadań umieszczono w niej różne propozycje zabaw i ćwiczeń do wykonania, które dopasowane są do wydarzeń według kalendarza np. tworzenie pieska z kasztanów, świątecznego prezentu, Marzannę itp.

Warto sięgnąć do tej pozycji, która buduje poczucie bezpieczeństwa u dziecka, oswajając je z różnymi sytuacjami mogącymi pojawić się w przedszkolu. 

Nawet nie wiesz, jak bardzo Cię kocham to jakże prosta w swoim przesłaniu książeczka, ale jak ważna... Swoją prostotą i przekazem urzeka od pierwszej strony i kończy ją na ostatniej. Nic też dziwnego, że stała się tak popularna... Czyżby w obecnych czasach zaczynało brakować słów... Nawet nie wiesz, jak bardzo Cię kocham?

Gdy pewnego wieczoru Duży Brązowy Zając kładzie swojego synka do łóżka ten zadaje mu tytułowe pytanie, szukając odniesienia w jaki sposób można wyrazić ogrom miłości dla ważnej osoby w życiu dziecka. Historia miłości rodzicielskiej i jej ciepło spotęgowane jest pięknymi ilustracjami. 
Pięknym podsumowaniem tej książki jest jej cytat...
"Czasem szukasz słów, żeby komuś powiedzieć, jak bardzo go kochasz. Ale miłość niełatwo jest zmierzyć... Książka dla wszystkich kochających, kochanych i pragnących miłości".
Co sądzicie o tych nowościach?

Kasia

Komentarze

Prześlij komentarz