Dlaczego nosimy maseczki i Masza i Niedźwiedź, czyli nowości Wydawnicze HarperCollins Polska

 W trwających realiach noszenie maseczek jest obowiązkowe. Ale jak wytłumaczyć dziecku, dlaczego warto ją nosić? Odpowiedź na to pytanie została zaprezentowana w książce "Dlaczego nosimy maseczki?" napisaną przez włoską wirusolog, która w prosty sposób tłumaczy najmłodszym czytelnikom czym jest wirus, dlaczego nie warto się go obawiać, ale co najważniejsze porusza istotną kwestię dotyczącą sposobów ochrony przed nimi. 
Książka w przystępny sposób przeprowadza dziecko począwszy od wytłumaczenia czym są wirusy, jak się rozprzestrzeniają, gdzie można się nimi zarazić, aż po prezentację sposobów na uniknięcie zarażenia z zachowaniem odpowiednich środków ostrożności (częste mycie rąk, noszenie maseczki, zasłanianie ust). Na kolorowych, grubych, kartonowych stronach znaleźć można ruchome okienka, które dodatkowo wzbudzają ciekawość dziecka i tłumaczą najważniejsze kwestie związane z ochroną swojego zdrowia. 

Jestem pod wrażeniem tej pozycji, której na kilku stronach udało się zamieścić najważniejsze zagadnienia związane z wirusem, nauczaniem zdalnym, czy też pomocą osobą starszym. Wszystkie najważniejsze informacje na temat wirusów tutaj się znajdują, a dzieci mają możliwość poznać i zrozumieć to, co dzieje się obecnie wokół nas.


"Masza i niedźwiedź. Książeczka z okienkami".

Maszy i Niedźwiedzia nie trzeba nikomu przedstawiać. Podobnie jak to, że Niedźwiedź nigdy z psotną dziewczynką nie miał łatwo. Tym razem dziewczynka zapragnęła bawić się w chowanego i sprytnie ukrywa się na kolejnych stronach książki. Zadaniem małego czytelnika jest jej odnalezienie poprzez otwieranie licznych okienek znajdujących się na kolorowych stronach.
Książka jest bardzo atrakcyjna i przepięknie wydana. Aktywizuje do zabawy w poszukiwanie Maszy, a tym samym pozwala poznać ciekawe przedmioty, nowe postacie i zabawne komentarze. Zainteresowanie tą pozycją wydawniczą jest gwarantowane, a poszukiwanie ukrytych elementów stanowi świetną zabawę dla starszych i młodszych ;)

Radosnego dnia ;)

Kasia

Komentarze