Domowe organizery na klocki ;)


Mając pod swoim dachem "małego miłośnika klocków Lego" po pewnym czasie zaczynamy się zastanawiać, jak zorganizować przestrzeń w pokoju dziecka, aby wchodząc do niego nie nadepnąć na przygotowany tor przeszkód w postaci porozrzucanych klocków po całym pokoju, który w tym momencie stanowi punkt odniesień do tworzonego przez dziecko swojego arcydzieła ;) 

Któż z nas mając do czynienia z małym, klockowym architektem nie słyszy co najmniej 100 razy dziennie magiczne... Mamo!!! Proszę pomóż mi znaleźć klocek...
To skłania nas do poszukiwania alternatywnych rozwiązań i pobudza nasz zmysł organizacyjny, jak sprawić, aby wszystko  było na swoim miejscu, a dodatkowo pozwoliło dziecku czerpać radość z tworzenia własnych konstrukcji ;)


W naszym domu świetnie sprawdziły się plastikowe skrzynki na narzędzia, które pozwalają nie tylko pogrupować pewne rodzaje klocków, ale również są one przejrzyste dla oka dziecka.

Najlepszym do tej pory rozwiązaniem na drobne elementy stały się organizery w postaci szufladek, które są ogólnie dostępne w Castoramie, Leroy Merlin czy innych sieciówkach. Ich cena waha się w granicach ok. 34 zł za skrzyneczkę, jednakże warto szukać ich również w Biedronce, bo tam można je nabyć nawet za połowę ceny ;) My ostatnio skorzystaliśmy z takiej promocji i zakupiliśmy kilka skrzyneczek po 14 zł za sztukę ;) 

Praktycznym pomysłem jest także wykorzystanie pudełek po obuwiu (zwłaszcza dziecięcych z motywami Spidermana, Batmana, Żółwi Ninja, Avengers i inne). Świetnie pasują do dużych skrzynek, a dodatkowo nie trzeba wysypywać całej zawartości skrzyni, tylko wyciągnąć z niej interesujące nas pudełko ;)W sieci można znaleźć mnóstwo inspiracji jeśli chodzi o organizery na klocki Lego, a ich pomysłowość jest nieograniczona ;) 

Ja wybrałam kilka pomysłów, które przykuły moją uwagę i które chciałabym w niedługim czasie wprowadzić w życie, ale o tym będzie juz kolejny post. 

A może Wy podzielicie się również swoimi pomysłami???

Pozdrawiam


LuxFly 

Komentarze

 1. Przydać się mogą też woreczki jak na obuwie, w końcu dzieci mają tendencję do wysypywania klocków na podłogę w czasie zabawy

  OdpowiedzUsuń
 2. Jestem pewna, że kiedyś się w takie zaopatrzę :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo fajny wpis. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo ciekawe rozwiązanie i faktycznie częstym problemem są porozrzucane klocki w dziecięcym pokoju. Ja jestem zdania, że na pewno fajnie sprawdzają się również klocki z https://modino.pl/klocki-clemmy i to w szczególności dla młodszych dzieci.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz