Co? Jak? Narysować - E. G. Lutz

Przychodzi w życiu taki czas, że każda mama musi w końcu coś narysować ;) Wszystkim mamom, które podobnie jak ja nie odkryły talentu w tym temacie pozostaje łagodne traktowanie przez swoje pociechy, przekazanie pałeczki drugiej połówce ( na moje szczęście mój mąż zawodowo tym się zajmuje, więc chwała mu za to ;) lub rozpocząć kurs rysowania od podstaw ;)

Z pomocą przychodzi sprawdzony przez pokolenia (pierwsze wydanie - a.d. 1913) zbiór szkiców amerykańskiego rysownika, który podobno "zainspirował Walta Disneya do zajęcia się sztuką animacji".


Na kartkach przypominających arkusze bloku rysunkowego pokazane jest jak krok po kroku narysować zwierzęta, rośliny, ludzi jak i viara (czyli pojazdy i budynki). Całość książki podzielona jest właśnie na takie rozdziały i pozwala w łatwy sposób odszukać to, czego szukamy.


Przyznam się Wam szczerze, że zastanawiałam się jaka kategoria wiekowa jest odpowiednia dla tej pozycji i wiecie co??? Stwierdziłam, że KAŻDA!!! Zarówno dziecko wprowadzane w świat linii, proporcji i wyglądu będzie mogło z niej skorzystać, jak również zaawansowani rysownicy, którzy oddają się rysunkom bez pamięci ;) W oparciu o podstawowe figury geometryczne powstają piękne zwierzaki, rośliny czy postacie, które z pozoru wydają się złożone i trudne, a tutaj ze zdziwieniem możemy stwierdzić, że w rzeczywistości wcale takie nie były.

Ja sama - mając drugą część artystycznej duszy - muzyczną, sama rozpoczęłam przygodę z rysowaniem i stwierdziłam, że nie tylko mi wychodzi, ale również wzmocniło samoocenę mojej osoby, że potrafię już coś narysować ;) i zaczyna mi się to podobać ;)

Korzystając z możliwości przesyłam Wam również podsumowanie ze strony mojego męża - krótka, konkretna i na temat ;)

Plusy:
- ciekawa okładka
- prostota przekazu
- oryginalna koncepcja
- linie pomocnicze

Minusy:
- brak opisu do rysunków
- niewykorzystana przestrzeń, zbyt małe rysunki

Książkę możecie znaleźć TUTAJ.

Pozdrawiam ;)

Komentarze

Prześlij komentarz