Świat komiksów - Smerfy, Kajko i Kokosz - Wydawnictwo Egmont

Hej dzieci jeśli chcecie zobaczyć Smerfów świat...

Któż z nas nie zna tej piosenki - piosenki ciągle żywej i przenoszącej nas do krainy małych, niebieskich Smerfów. Te jedyne i niepowtarzalne stworzonka wracają do nas w kolejnej już serii - tym razem Smerfy kontra Smerfy ;)


Tym razem w spokojnej wiosce Smerfów nie dzieje się najlepiej. Dotąd miłe, opiekuńcze i dobre Smerfy wpadają w rutynę dnia codziennego, przez co stają się złośliwe i pełne buntu. Byle drobnostki wywołują w ich małej przecież społeczności coraz większe kłótnie i zatargi. Przy okazji sprzeczki nasi bohaterowie spotykają dziwnych Smerfów, które noszą szare czapeczki i spodnie. I wydają się być nadzwyczaj złe!Jak można temu zaradzić??? Papa Smerf postanawia jak zwykle stanąć na wysokości zadania i zażegnać spór między Smerfami.
Przyznam szczerze, że ta seria bardzo przypadła nam do gustu. Akcja trzymająca w napięciu, pełna ciekawych i czasem humorystycznych przygód pozwala wchłonąć się w komiks. Szata graficzna odzwierciedla nasze znane, stare Smerfy z lat dzieciństwa - i bardzo dobrze, bo nadanie tym małym, sympatycznym stworzonkom współczesnego wyglądu, jak to miało miejsce w filmie, zepsułoby cały ich urok.

A czy pamiętacie przygody Kajko i Kokosza? Ja z ogromną ciekawością pochłonęłam ten komiks, który ponad dwadzieścia lat temu towarzyszył nam w dniach dzieciństwa.


W tym wydaniu wódz zbójcerzy, Hegemon, przechodzi załamanie nerwowe, w wyniku którego staje się nad wyraz miły i uprzejmy. Jego ludzie postanawiają coś na to zaradzić.
Mimo sentymentu, w tym cyklu jest bardzo mało tytułowych bohaterów, jednak mimo tego komiks zaliczam do udanych, pełnych humorystycznych, czasem dramatycznych scen.A Wy co sądzicie???

Kasia

Komentarze

Prześlij komentarz