Poradnik Komunijny - Gdzie zorganizować I Komunię Świętą?


Organizacja przyjęcia komunijnego jest dla Rodziców pewnym wyzwaniem. Rozmawiając z innymi Rodzicami dzieci, które podobnie jak nasz syn przystępują do I Komunii Świętej pozwoliło nie tylko zweryfikować sposoby organizacji tego wydarzenia, ale również pewne sugestie i doświadczenia, które pozwoliły mi uniknąć kilku błędów...

Rozpocznę może od głównego i kluczowego pytania, czyli gdzie zorganizować I Komunię?

I w tym miejscu mamy kilka wariantów...

- I Komunia Święta w domu

Duży dom to świetne miejsce do organizacji Komunii. Dla osób które mają taką możliwość jest to nie tylko komfort psychiczny, ale również finansowy, gdyż koszty związane z Komunią, która odbędzie się w domu będą na pewno o wiele niższe niż te, które będziemy ponosić w restauracji. 

W tym miejscu możemy zarówno sami lub z pomocą najbliższej rodziny przygotować menu lub skorzystać z cateringu, który nie tylko przywiezie nam gotowe potrawy do domu, ale również jest możliwość wyboru opcji obsługi. Pozostaje nam tylko udostępnienie odpowiednich pomieszczeń i odpowiedniej ilości zastawy stołowej. Ale z tym też nie ma problemu, gdyż można wypożyczyć zarówno stoły, obrusy, talerze itp. 

Jednakże do ceny cateringu należy też doliczyć pewne dodatkowe elementy m.in. wystrój, tort, itp. 

Nie wiem jak ceny takiego przedsięwzięcia oscylują w innych miastach, jednak w Krakowie to koszt ok. 120 - 180zł. 

Ale to i tak przystępna cena, gdyż jedna firma zażyczyła sobie 230zł od osoby.

- I Komunia Święta w restauracji

My właśnie z tej formy będziemy korzystać, gdyż metraż naszego mieszkania nie pomieści ok. 35 osób. 

Znając już dużo wcześniej termin I Komunii Świętej już ponad rok wcześniej zaczęliśmy się interesować rezerwacją odpowiedniego miejsca. Nie ukrywam, że z pomocą przyszedł w ty miejscu wywiad z osobami z pracy i dzięki temu mamy zarezerwowane miejsce blisko Kościoła w którym odbędzie się uroczystość, a na tym również nam zależało, gdyż większość gości będą to osoby przyjezdni. 

Będziemy  mieć do dyspozycji ogród, plac zabaw, parking więc jestem bardzo zadowolona. 

A koszty? Muszę przyznać, że wyniosą tyle, jaka jest średnia cena w Krakowie od osoby (135 - 160zł). 

Ale wiedząc wcześniej możemy zaplanować sobie tak budżet, aby nie było to tak znacznie odczuwalne. 

A jakie Wy rozwiązania preferujecie?

Kasia

Komentarze

  1. W domu bym się nie zdecydowała, chociaż miejsce niby mam. Nawet z cateringiem to zbędny kłopot i jak się wszystko podliczy to wcale nie jest warte nerwów i pracy (bo zawsze jednak dużo zostaje na naszej głowie), wolałabym się zająć dzieckiem.

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja miałam komunię w domu, ale to jednak było ponad 10 lat temu :D

    OdpowiedzUsuń
  3. Ogród to świetny pomysł, ale my akurat musimy go troszkę przygotować. Przede wszystkim chcemy wyłożyć kostką brukową część ogrodu. Wiem, że nie my tylko mamy problem z kupnem kostki brukowej. Bo jednak ja chcemy kupić większą ilość to wiadomo, że zależy nam na dobrej jakości oraz cenie tej kostki. Popytałam się więc znajomych i kliku poleciło mi tę firmę https://kostbet.pl/ . Więc z ciekawości zajrzałam na ich stronę i muszę przyznać, że jest to bardzo solidna firma doskonale znająca się na swoim fachu. Także pokażę ich ofertę mężowi i razem coś zdecydujemy

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz