Praca i pasja

Witajcie ;)

Praca zawodowa stanowi bardzo ważny element w życiu
każdego człowieka. Rocznie spędzamy w niej średnio
1890 godzin (ok. 79 dni). Istotny jest więc fakt, aby
codzienne wyjście do pracy nie było przykrym obowiązkiem,
a dawało satysfakcję. Jaki jest stosunek Polaków do życia
zawodowego? Jak wypadamy na tle innych krajów?
Wynik może zaskakiwać!

O tym właśnie będzie dzisiejszy wpis.

Na tle Unii Europejskiej Polska zajmuje czołowe miejsce,
jeśli chodzi o pracowitość. Pracujemy znacznie dłużej niż
przedstawiciele innych krajów. Z badań wynika, że aż 55%
osób w wieku od 18 do 64 lat pracuje w czasie
prywatnym i zajmuje się sprawami służbowymi.

„Polacy powinni zdecydowanie mniej pracować. Osoby,
które mają czas na życie prywatne i realizację swoich pasji,
są bardziej efektywne. To co zawodowo robimy powinno
przynosić nam jak najwięcej radości i satysfakcji. Dlatego tak
 ważne jest umożliwienie realizowania się pracownikowi
trochę na własnych zasadach, bez dress codu i dokładnie
wyznaczonego czasu pracy. Ta swoboda sprawia, że
pracownik czuje się bardziej odpowiedzialny i zaangażowany w to co robi" – mówi Łukasz Godyń - Wice Prezes Zarządu firmy DuoLife.
Średnio, co trzeci Polak, nie lubi swojej pracy i chciałby ją
zmienić. Czynnikami, które najbardziej przeszkadzają nam w
czerpaniu pełnej satysfakcji z wykonywanych obowiązków
zawodowych są atmosfera, jaka panuje w miejscu pracy,
nierealne oczekiwania szefa czy brak możliwości awansu.
Warto zastanowić się, czy w dalszym ciągu chcemy tkwić w tej
rutynie. Stres, niezadowolenie z pracy wpływa także na nasze
życie rodzinne. Nie mamy czasu dla najbliższych, przyjaciół, a
także dla siebie. Pamiętajmy, że atmosfera w pracy często
przenosi się na grunt prywatny. Wszystkie stresy, smutki i
rozczarowania odreagowujemy w domowym zaciszu.
Tracimy zdrowie i siły, a nasze życie zaczyna przypominać
labirynt, z którego nie ma wyjścia. A może czas zdobyć się na
odwagę i zmienić swoje życie o 180 stopni?

RUTYNA ZABIJA PASJĘ

Mało kto lubi zmiany. Boimy się tego co nieznane. To
normalne, ponieważ człowiek przyzwyczaja się do rutyny.
Niestety, dotyczy to także naszej pracy. Niektórzy rekordziści
potrafią kilkanaście lat spędzić w jednym miejscu pracy,
w którym czują się niedoceniani, szykanowani i pozbawiani
możliwości rozwoju. Praca, która początkowo wydawała się
ciekawa i inspirująca, szybko przyniosła jedynie rozczarowanie
i gorycz porażki. Jeśli pracujesz, bo musisz, to czas najwyższy,
abyś wreszcie zadał sobie kilka podstawowych pytań.

↬  Czy Twoi współpracownicy to ludzie, z którymi chętnie
spędzasz czas, czy zmuszony jesteś pracować z osobami, dla
których jesteś tematem do plotek i snucia intryg?
↬  Czy budzisz się rano i z niechęcią witasz nowy dzień,
myśląc – znowu muszę iść do tej pracy?
↬  Czy Twoje obowiązki zawodowe pozwalają Ci na pełny
rozwój osobisty i możliwość awansu, czy też wiecznie
pracujesz na cudzy rachunek i pozwalasz innym, aby
żerowali na Twoich osiągnięciach?

Odpowiedz na powyższe pytania i jeśli choć jedno pokazuje,
że źle czujesz się w swoim zawodowym środowisku, to oznacza
to, że czas na zmianą, ponieważ marnujesz jedynie swój cenny
czas i nerwy. Prawda jest brutalna, ale warto poznać ją,
szczególnie, gdy czujesz, że Twoje życie ucieka Ci przez palce,
a Ty ciągle stoisz w miejscu.

ZMIANA, KTÓRA SIĘ OPŁACA

Ludzie obawiają się ryzyka, uważając, że podejmowanie
wyzwań może się dla nich skończyć przykrymi konsekwencjami,
 począwszy od obaw związanych z utratą stabilności finansowej,
 po depresję i rezygnację ze swoich ambicji i celów. Z drugiej zaś strony, mają świadomość, że jeśli czegoś nie zmienią w swoim życiu, to
przestaną odczuwać radość oraz satysfakcję, nie tylko na polu
zawodowym, lecz także i osobistym. Czasem warto postawić
wszystko na jedną kartę i spróbować swoich sił w innej
dziedzinie. Zastanów się, co jest Twoją pasją i dlaczego ją
porzuciłeś. Spójrz na osoby, dla których każdy dzień, to czas
wyzwań i rozwoju zawodowego. Oni wykonują swoje zadania,
ponieważ wierzą w to, iż osiągną swój cel. Tylko wówczas
istnieje szansa na odniesienie pełnego sukcesu. Nie przychodzi
on łatwo, ale pamiętaj, że pracując w przekonaniu, że robisz to,
co musisz, nie osiągniesz go nigdy. Tylko Ty masz wpływ na
swoje życie i możesz je zmienić w każdej chwili.

DuoLife - łącz pracę ze swoja pasją!

Ryzyko jest wpisane w ludzką egzystencję. Jeśli pragniesz
zmienić swoje życie, to musisz uwierzyć w siebie i odkryć w
sobie potencjał zdobywcy, imperatora, pioniera i wizjonera.
Wierząc we własne siły, jesteś w stanie pokonać każdą
przeszkodę i zdobyć wszystko, czego tylko zapragniesz. Jeśli
preferujesz swobodę i działanie we własnym tempie, to może
praca handlowca będzie dla ciebie odpowiednim kierunkiem?
Jeśli jesteś osobą otwartą, lubiącą poznawać nowych ludzi to
może być Twój klucz do sukcesu. Ten rodzaj wykonywanego
zawodu umożliwia pracę na własnych zasadach, daje czas dla
rodziny i na swoje pasje.

„Podstawą dobrze działającej firmy są ludzie, którzy ją
współtworzą. DuoLife kieruje się podstawowymi zasadami
takimi jak: uczciwość i partnerstwo. Wierzymy w to, że
relacje oparte na wzajemnym szacunku i zaufaniu są wstanie
 zbudować sukces – zarówno firmy jak i pracownika" – mówi
Łukasz Godyń – Wice Prezes firmy DuoLife. "Dlatego też
oferujemy nienormowany czas pracy, który umożliwia rozwój
 osobisty na własnych zasadach. Dając pracownikom swobodę
 działania przy jednoczesnym wsparciu merytorycznym i
pakiecie szkoleń – mają oni szansę łączyć obowiązki
zawodowe ze swoimi zainteresowaniami. Tylko wówczas
można rozwijać swój potencjał i zarabiać satysfakcjonujące
pieniądze" - dodaje Łukasz Godyń.

W realizacji swoich marzeń, warto czasem zaufać swojej intuicji
 i wykonywać te działanie, z których czerpiemy pełną
satysfakcję! Szkoda życia na pracę, która nas unieszczęśliwia.
W końcu mamy je tylko jedno i warto, by zawodowe obowiązki,
które wypełniają większość naszego życia, dawały nam nie tylko dobre pieniądze, ale przede wszystkim satysfakcję.

A Ty drogi czytelniku lubisz swoją pracę?

Kasia

Komentarze

  1. JUż chyba czytałam u kogoś taki tekst

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo ciekawy artykuł :) Jako ciekawostkę można podać, że w skali świata to Japończycy są najbardziej pracowici (mają najmniej wykorzystanych dni urlopu) :)

  3. Praca z pasją i za godne wynagrodzenie w normalnym wymiarze godzin, to prawdziwy skarb!

  4. Mam wrażenie, że takie artykuły przychodzą do mnie w odpowiednim momencie. Właśnie biję się z myślami co robić!

    Odpowiedzi
    1. Trzymam mocno kciuki, żebyś podjęła odpowiednią decyzję ;)

      Usuń
  5. Lubię, bo zawsze o takiej marzyłam ale niestety mam ostatnio wrażenie, że siedząc dzień w dzień za komputerem, w tym samym pomieszczeniu, coś mi jednak ucieka..

  6. Wszystko da się sensownie połączyć, o ile się chce. Moja mama jeździ opiekować się osobami starszymi do Niemiec, proszę - https://arkadiacare.pl/rekrutacja
    Da się znaleźć dobre zatrudnienie za rozsądną kasę, ale na pewno nie ciągle wybrzydzając.

  7. Praca to zdecydowanie moja największa pasja i jestem wdzięczna za to, że mogę zarządzać zespołem, który składa się z tak cudownych ludzi. Ostatnio czytałam też o tym, jak gry zespołowe mogą rozwijać pracowników i z tego powodu postanowiłam zorganizować nam spotkanie firmowe.

  8. Jak widzisz to - https://www.tarbonus.pl/produkt/ocena-ryzyka-zawodowego-jako-podstawa-profilaktyki-powypadkowej/
    Zwracanie uwagę na ocenę ryzyka zawodowego w firmach? Jaką to u Was odgrywa rolę?

  9. Uwielbiam mój obecny zawód, ponieważ kocham pracować z ludźmi. Długo zastanawiałam się jak zbudować zespół w pracy, ale ostatecznie zatrudniłam naprawdę zgranych ze sobą ludzi i bardzo się z tego powodu cieszę.

Prześlij komentarz