Nowości komiksowe "Yakari i wielki orzeł", "Yakari i wielki bizon" - Wydawnictwo Egmont

Komiksy to ulubiony gatunek książek, które czyta mój syn. Nic też dziwnego, że z ogromnym entuzjazmem przyjął nieznane mu dotąd dwie pozycje książkowe opisujące perypetie małego chłopca z plemienia Siuksów..."Yakari i wielki orzeł" przedstawia drogę małego Indianina do kształtowania się w nim tak ważnych cech jakimi są odwaga i szlachetność. Chłopiec posiadając dar rozmawiania ze zwierzętami staje się ich przyjacielem, a Wielki Orzeł będący jego drogowskazem - podpowiada mu w jaki sposób radzić sobie w trudnych sytuacjach. Yakari chcąc stać się jak najszybciej dorosłym stara się udowodnić indiańskim wojownikom swoją męskość i odwagę. Udaje mu się to ratując młodego mustanga, efektem czego jest obdarowanie go pierwszym, najpiękniejszym piórem - najważniejszym odznaczeniem w indiańskim rodzie.

Komiks "Yakari i wielki orzeł" prezentuje młodemu czytelnikowi bardzo ważne wartości jakimi są odwaga, pokonywanie strachu i swoich słabości, aby osiągnąć wymarzony cel.

Natomiast drugi tom komiksu Yakari i wielki bizon"  opowiada dalsze perypetie dzielnego Yakari, który tym razem prowadzony przez Wielkiego Orła stara się odkryć miejsce bizonów, aby jego plemię nie zginęło z głodu. Podczas wyczerpującej wędrówki pełnej niebezpiecznych przygód, wśród burz, wichrów i suszy pustyni dociera on do miejsca osiedlenia się bizonów tym samym znajdując rozwiązanie na ciężkie chwile jakie przeżywa jego plemię.

Przepięknie prowadzone historie małego Indianina w oprawie przyciągających ilustracji oddających powagę danych wydarzeń i towarzyszących ich emocjom sprawiają, że każda osoba oddająca się tej lekturze zaczyna być pochłonięta przez czar indiańskich przygód. Puenty które wypływają z tych komików stanowią bardzo ważne zagadnienia do jakich odnosimy się w codziennym życiu, pamiętając, że warto być wytrwałym i silnym, bo tuż za rogiem czeka dla nas coś dobrego.

Czy też lubicie czytać komiksy?

Pozdrawiam ;)

Kasia 

Komentarze

 1. Wieki nie miałam żadnego komiksu w ręce ale z czasów dzieciństwa uwielbiałam Kajko i Kokosz i jeszcze Tytus, Romek i Atomek :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ja również ;) Teraz jest wiele nowości,ale są super te komiksy ;)

   Usuń
 2. Komiksy czytałam jakieś 20 lat temu :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz