Komiksowy zawrót głowy - Śledztwa Enoli Holmes, Fibi i Jednorożec, Kraina Lodu

Dzisiejszy wpis chciałabym poświęcić na nowości komiksowe Wydawnictwa Egmont. Są to trzy egzemplarze, które na pewno ucieszą nie jedną dziewczynkę i chłopca i pozwolą zagłębić się w ich świecie w ten wakacyjny czas...

Rozpocznę od "Śledztwa Enoli Holmes. Sprawa Lady Alistair".
Jeśli Wasze pociechy lubią książki z wątkami kryminalistycznymi, z dużą ilością zagadek i spraw detektywistycznych do rozwiązania, to ta książka będzie idealna. 
Akcja rozgrywa się w XIX Anglii, w Londynie, gdzie Enola prowadzi śledztwo w sprawie zaginięcia Lady Alistair. Taka sprawa to dla niej wyzwanie, któremu chce podołać. Podczas śledztwa Enoli, możemy poznać realia życia w Anglii, ich problemy, fascynacje, wystroje wnętrz, styl... Czy uda się w takim razie dziewczynie doprowadzić do rozwiązania śledztwa?

"Fibi i Jednorożec. Jednorożec kontra gobliny. Tom 3".

Rodzice Fibi zaplanowali dla niej wyjazd na obóz muzyczny. Tam przeżywa przeróżne przygody, a po powrocie czekają na nią kolejne... Wraz ze swoją przyjaciółką spotykają cukierkowego smoka, zobaczą się z siostrą Marigold i jej wstydliwym narzeczonym, a także sprawią, by wszystkie dzieci w klasie Fibi wreszcie ujrzały cudowne piękno jednorożców. W końcu odkryją, że zniknęła wredna Dakota, a jej miejsce zajął jeszcze wredniejszy goblin! Czy uda im się uratować Dakotę z kryjówki goblinów?

"Kraina Lodu. Ukryta moc".

Trzeci tom komiksu opowiada o dalszych losach przyjaciół z Arendelle... Tym razem poznajemy Heddę - dziewczynkę z sierocińca, która ma ogromną wyobraźnię przez co naśmiewają się z niej inne dzieci. Gdy dziewczynka zostaje zaproszona na przyjęcie do zamku, inne dzieci z sierocińca nie wierzą jej... Dziewczynka postanawia więc uciec... Nie dociera ani do zamku, ani do sierocińca. Kristoff, Anna, Elza i ich wierni towarzysze postanawiają ją odszukać.  Podczas podróży Kristoff, który również mieszkał w sierocińcu mierzy się ze swoimi wspomnieniami z tego miejsca... 
Komiks jest pięknie wydany, z bardzo emocjonalnymi ilustracjami i ciekawie prowadzonymi dialogami, które trzymają czytelnika w napięciu. 

Co sądzicie o nowościach komiksowych Wydawnictwa Egmont?

Kasia

Komentarze

Prześlij komentarz