Nowości komiksowe - Minecraft i Przygody Smerfów - Wydawnictwo Egmont

Kochani,

W tym tygodniu zapraszam Was na przegląd nowości komiksowych. Dzisiaj propozycja dla chłopców, a jeszcze w tym tygodniu pojawią się też propozycje komiksowe dla dziewczynek ;)

Na początek chcę Wam zaprezentować świetną pozycję, jaką jest "Minecraft: Opowieści ze świata podstawowego".
Zanim przejdę do recenzji komiksu, chcę chwilkę zatrzymać się przy dołączonym do niego gadżecie, czyli Minecraft Squishme. Piankowa zabawka - gniotek nie tylko przynosi radość podczas jego zgniatania, ale przy tym pięknie pachnie, niczym żelki czy też pianki. Jednak niesie ona również inne przeznaczenie. Psychologowie podkreślają, że gniotek rozwija zmysł dotyku oraz doskonale wpływa na rozwój małej motoryki. Działa także odstresowująco i pozwala wyrzucić z siebie negatywne emocje.
Zabawa gniotkami jest nie tylko przyjemna, lecz i pożyteczna. Ściskanie, zgniatanie, podrzucanie tej elastycznej zabaweki niesie za sobą nie tylko wiele korzyści rozwojowych,
ale także pozwala uwolnić mięśnie od stresu. Dodatkowo przyznam się Wam, że ta zabawka jest uzależniająca ;) Trzymając ją w dłoni i gniotąc na prawdę można się zrelaksować! Ta zabawka uzależnia ;)

Ale pora teraz przejść do prezentacji komiksowego zbioru opowiadań, których akcja rozgrywa się w świecie Minecraft.
W środku znajduje się  sześć historii, które zostały stworzone przez różnych ilustratorów i które nie są ze sobą powiązane, co nadaje tej pozycji wyjątkowości i oryginalności. Historie opowiadają o przygodach graczy i mobów. Każda z nich wywołuje inne emocje i przedstawia inne wydarzenia, z których możemy wyciągnąć pouczające wnioski. Świetna pozycja, od której nie można się oderwać i sprawia, że każdy miłośnik świata Minecraft zatraci się w niej bez pamięci.

Drugą pozycją jest nowy, już 9 tom przygód dzielnych Smerfów, czyli "Awantura w wiosce Smerfów".

Któż by pomyślał, że w Wiosce Smerfów może dojść do awantury? A kością niezgody stała się prozaiczna rzecz - korkociąg. To właśnie przez niego Smerfy podzieliły się na dwa obozy. Przez to, codzienne funkcjonowanie w wiosce staje się nie do zniesienia, a ciągle wybuchające konflikty nabierają coraz większego rozpędu...

Oprócz tej głównej historii znajdziemy w komiksie również inne, krótkie historie zmagań sportowych, które jak zawsze czyta się z ogromnym zainteresowaniem i radością ;)

A Wy śledzicie nowości książkowe dla młodszych czytelników?

Kasia

Komentarze

Prześlij komentarz