Powrót do świata bajek... - Pinokio i Bambi - Wydawnictwo HarperCollins Polska

Któż z nas nie zna bajek Disneya? Każdy z nas, nawet obudzony o północy jest w stanie opowiedzieć historię Pinokia, czy też Bambi. Wydawnictwo Harper Collins postanowiło w nostalgiczny sposób powrócić do lat, gdy teraz my - już dorośli, byliśmy jeszcze dziećmi. 

Bajki te znane nam są w przeróżnych wydaniach, jednak na próżno było szukać tych sprzed kilkunastu lat... Wydawnictwo Harper Collins postanowiło powrócić do klasycznej wersji, tytułując serię NOSTALGIA... I tym samym wrócić do tych młodzieńczych lat, tak dobrze starszemu pokoleniu znanym.
Pinokio to znana wszystkim opowieść o drewnianej kukiełce, która ożywiona została dzięki czarom Błękitnej Wróżki. Treść zna każdy i nawet budząc się w nocy od najmłodszych do najstarszych czytelników jesteśmy w stanie ją opowiedzieć.

Największą uwagę przykuwa jej wydanie, które zostało bardzo starannie wykonane. Twarda oprawa, charakterystyczne ilustracje i nawet plamki na stronach imitujące poszarzały papier sprawia, że z szybszym biciem serca rodzice będą mogli wrócić do znanego im wydania z lat dzieciństwa, a ich pociechy poznają, jak wyglądały książki z tamtych lat.
Bambi to historia opowiadająca o losach małego Jelonka i świata leśnych zwierząt pełna wzruszających momentów i przekazująca ważną lekcję dotyczącą szacunku do przyrody. 

Tę serię kojarzę z mojego własnego dzieciństwa, a ilustracje przedstawione wyżej wyryły się w dziecięcą pamięć. Nawet nie zdajecie sobie sprawy, z jaką radością czytało się to wydanie i opowiadało swoim dzieciom, jak wyglądały dawniej książki w porównaniu z dzisiejszymi pozycjami.

Te piękne i wartościowe książki powinny gościć w każdym domu, bo uwrażliwiają dzieci na ważne wartości i pozwalają przenieść się w świat magii bajek.

Czy znacie te wydania książek?

Kasia

Komentarze

  1. Kocham te bajki. Pięknie są wydane :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Tych wydań nie znam, ale opowieści znam i bardzo lubię, szczególnie Bambi <3

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz