Seria książek Akademia Eko Wiedzy - Wydawnictwo HarperCollins Polska

Jak ten czas szybko płynie... Niedawno rozpoczynały dzieci wakacje, a już dziś nadszedł czas wrócić do szkół. Dlatego też, w dzisiejszym wpisie chciałabym zaprezentować Wam serię książek Wydawnictwa HarperCollins, które pozwolą dzieciom przypomnieć sobie najważniejsze informacje ze świata społeczno - przyrodniczego. 


W skład serii wchodzą 4 zeszyty edukacyjne, które są podzielone na zagadnienia dotyczące: energii, wody, porządków i przyrody. Otwierając poszczególne egzemplarze mamy strony wypełnione po brzegi wiedzą, zdjęciami, zadaniami do rozwiązania a ich uwieńczeniem  jest dyplom umieszczony na ostatniej kartce.


W książeczce "Niezwykła woda"  poruszane są zagadnienia związane z rolą wody w przyrodzie, skąd ona się bierze, czy też jak krąży w przyrodzie. Dodatkowo  dowiemy się o trzech stanach jej skupienia. Poznamy wiele ciekawostek na temat wodnych zwierząt, oczyszczalni, a nawet dowiemy się które warzywa mają najwięcej wody, czy też ile litrów jest w stanie wypić wielbłąd? Pomiędzy tyloma ciekawostkami znajdują się zadania do wykonania i gra planszowa. Z tą książką nie można się nudzić!Druga pozycja "Dobra energia" pozwoli dzieciom dowiedzieć się, czym ona jest? Jak ludzie ją pozyskują i do czego wykorzystują. Dodatkowo utrwalone są informacje na temat urządzeń, które potrzebują prądu do działania oraz możliwe będzie wykonanie własnego wiatraczka ;)
W książce "Nasza przyroda" zawarte są najważniejsze informacje o otaczającym nas środowisku i jego ochronie, o roli roślin i zwierząt, oraz mnóstwo zadań do wykonania, które utrwalają najważniejsze informacje o naszym ekosystemie.Ostatnia pozycja "Wielkie porządki" zawiera najważniejsze informacje na temat recyklingu i tematu sprzątania świata. To z niej dowiemy się jak segregować śmieci, które odpady można przetwarzać, co dzieje się ze śmieciami po wyrzuceniu, czy też jak długo się one rozkładają.Cała seria jest godna polecenia i świetnie nada się w szczególności dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Ogrom przydatnej i usystematyzowanej wiedzy przekazanej w przystępny sposób i wzbogaconej różnymi ćwiczeniami pozwoli dzieciom poznać i zadbać o otaczającą nas przyrodę.Wspaniałego dnia dla Was ;)

Kasia

Komentarze

Prześlij komentarz