Seria nowych bajek - Kubuś i Przyjaciele - Wydawnictwo HarperCollins Polska

 


Dzisiaj chciałabym zaprezentować Wam nową kolekcję bajek, w których prym wiodą bohaterowie ze Stuwiekowego Lasu. Mowa oczywiście o Kubusiu Puchatku i jego przyjaciołach, których nie trzeba przedstawiać. 
W tej publikacji znajdziemy trzy historie - Przyjacielska pomoc, Przyjaciel zawsze wybacza i Opowieść filmowa o zagubionym ogonie, "Bendezarze", pułapce, wieży z liter i Bardzo Wielkim Co Nieco. 

W książce poruszane są jakże ważne tematy dotyczące przyjaźni, wierności, przebaczeniu, wyrozumiałości i ukazania pomocnej dłoni w razie potrzeby. Wszystkie te wartości są cenne i jakże ważne we współczesnym świecie. Dziecko współprzeżywając przygody bohaterów książki poznaje i uczy się jakże istotnych cech, które są pożądane we współpczesnym świecie - empatii, zrozumienia, wybaczenia... Cała wartość przedstawionych historii podbita jest pięknymi ilustracjami, pełnymi pozytywnego przekazu i jakże miłemu dla oka. 

Piękna propozycja dla każdego wymagającego czytelnika. 

Ta książka obejmuje zbiór opowiadań o przygodach Kubusia Puchatka i jego przyjaciół. Historie zawarte w tym wydaniu możemy poznać również z ekranizacji, dzięki czemu potrafimy wczuć się w perypetie i przygody bohaterów książki. 

Świetna propozycja na chwilę z książką przed snem. Przedstawione historie pełne bogatych treści i wartości warto przypominać dzieciom i pozwolić im zrozumieć świat,w którym miłość, szacunek i przyjaźń wiodą prym.

Kubuś i Przyjaciele. Opowieści o życzliwości, to kolekcja czterech najpiękniejszych historii, które znajdziemy również w pierwszym wydaniu. Pełne ciepła, miłości, łagodności i zrozumienia historie pozwolą wykształtować u młodego czytelnika odpowiednie wzorce reagowania na trudności i podawania pomocnej dłoni osobom, które tego potrzebują. Kolorowe ilustracje pozwolą wczuć się w prezentowaną opowieść, a sam tekst zawiera wiele cennych przesłań, którymi warto kierować się w życiu. 


Pozdrawiam


Kasia

Komentarze

 1. Sama lubiłam Kubusia w dzieciństwie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo ladne rysunki :) Ja jakoś często nie czytalam/oglądałam tej bajki, ale lubię

  OdpowiedzUsuń
 3. Pierwszy raz w życiu dorosłym przeczytałam Kubusia w ubiegłym roku i totalnie mnie rozczulił <3 Uważam, że to jedna z najlepszych książek ever!
  Bardzo też spodobał mi się film nakręcony z udziałem Evana McGregora - mimo, że Kubuś był mniej bajkowy to i tak genialny!

  OdpowiedzUsuń
 4. Uwielbiam Kubusia Puchatka :) Cudowne są te książeczki :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz