Poznaj uczucia i emocje - Akademia Mądrego Dziecka - Wydawnictwo Harper Kids

 Poznaj uczucia i emocje, to nowa seria książeczek, która pomaga zrozumieć dziecku emocje i uczucia, które odczuwa. Ja dzisiaj chciałabym pokazać Wam dwie propozycje, które są warte uwagi.


 
Książeczka "Lubię być miły" pokazuje czytelnikom co znaczy być dla kogoś miłym. Na każdej rozkładówce znajduje się przykład współpracy między dziećmi: brat pomaga siostrze znaleźć misia, dziewczynka na plaży dzieli się zabawkami z innymi, którzy ich nie mają. Książeczka pokazuje, że bycie miłym dla innych zbliża ludzi.
Na jednej z ostatnich stron znajduje się ruchomy suwak, na którym czytelnik może  zaznaczyć ile miłych rzeczy zrobił danego dnia. W książce znajdują się też porady dla rodziców dotyczące tego, jak rozmawiać z dziećmi o tym, co czują i jakie ćwiczenia robić, by rozładowywać negatywne emocje. 

"Kiedy czuję radość" pokazuje znów czytelnikowi inną emocję, czyli co znaczy być szczęśliwym. Tym razem na każdej rozkładówce znajduje się przykład pozytywnych chwili, które wywołują radość: wspólna zabawa, tańczenie, śpiewanie. Podobnie jak we wcześniejszej opisywanej książeczce na jednej z ostatnich stron znajduje się ruchomy suwak, na którym czytelnik może  zaznaczyć ile rzeczy sprawia mu radość. W książce znajdują się też porady dla rodziców dotyczące tego, jak rozmawiać z dziećmi o tym, co czują i jakie ćwiczenia robić, by rozładowywać negatywne emocje. 

 I co sądzicie o tej nowej serii książeczek?

Kasia

Komentarze