Książki dla najmłodszych: Cześć Tomek, Poznaj Bingo i Tomek i przyjaciele 100 naklejek- Wydawnictwo Harper Kids

Książki dla najmłodszych czytelników zawsze mocno mnie rozczulają. Uwielbiam wszystkie wydania, które przygotowuje Wydawnictwo Harper Kids dla naszych maluszków dbając w każdym detalu o ich jakość i merytoryczną treść. 

Dzisiaj chciałabym pokazać Wam trzy nowości, które od razu zostały przygarnięte przez małe rączki i z ogromną ciekawością poznawane...

Poznaj Bingo - Wydawnictwo Harper Kids

Gdy patrzę na tę uroczą kartonową książeczkę w kształcie pieska to sama się do niej uśmiecham ;) Muszę przyznać, że jest to bardzo ciekawa propozycja dla fanów serialu Bluey, który można oglądać na platformie Disney+.  W środku tej książeczki znajdują się fakty, ciekawostki i zabawne informacje na temat suczki Bingo i młodszej siostry Bluey. To z niej dowiemy się jakie są ulubione zajęcia Bingo, z kim lubi się bawić,  jaki ma charakter i jak najchętniej spędza czas. Książka jest kolorowa, a znajdujące się w niej duże litery, prosty tekst napisany krótkimi zdaniami i piękny klimat kreskówki, tylko zachęcają do jej poznania.Cześć, Tomek! Tomek i przyjaciele. Książka z registrami.

Kolejna pozycja to nie lada gratka dla fanów serialu - Tomek i przyjaciele. Tą kartonową książeczkę z registrami, czyli zakładkami wyróżnia to, iż dzięki nim od razu widać jakich bohaterów spotkamy na danej stronie i z łatwością możemy się przenieść do interesującej nas strony bez konieczności przeglądania całej książeczki. 

Na dziesięciu stronach książeczki znalazły się fakty i ciekawostki dotyczące Tomka i jego towarzyszy z wyspy Sodor – Piotrusia, Kamci, Nii, Diesla, Bruna, Gabrysia oraz Sandry. Teksty w książeczce są proste i zrozumiałe dla dzieci. Duża czcionka ułatwia naukę liter, a w przypadku dzieci, które rozpoznają już zapisane wyrazy – próby samodzielnego czytania. Mocne, kartonowe strony wytrzymają wiele dziecięcych eksperymentów, a dzięki zaokrąglonym rogom książka jest bezpieczna dla malucha. Duży format i wyraźne, przemawiające do wyobraźni młodego czytelnika ilustracje pozwolą wykorzystać książeczkę na różne sposoby – można ją czytać albo tylko oglądać, szukać na obrazkach szczegółów, liczyć elementy ilustracji, rzeczy w wybranym kolorze, zwierzaki chmurki lub inne drobiazgi i bawić się bez końca ;)Tomek i przyjaciele. 100 naklejek. Nowa edycja.

Ostatnią książką o której chcę Wam dzisiaj opowiedzieć jest nowa seria o Tomku i jego przyjaciołach, która zawiera w sobie aż 100 naklejek. Moje dziecko jest obecnie na etapie wyklejanek, dlatego wiedziałam, że od razu przypadnie jej do gustu. Oprócz naklejek w książce zawarte zostały łamigłówki, które są proste i zostały opracowane tak, aby pomóc w kształtowaniu różnych talentów malucha. Są tutaj również zadania wymagające spostrzegawczości czy umiejętności liczenia na podstawowym poziomie, jak i ćwiczenia rozwijające kreatywność, zmysł plastyczny i zdolności manualne. Na końcu umieszczono odpowiedzi do wybranych zadań, dzięki czemu w zabawie z łamigłówkami rodzica może zastąpić na przykład starsze rodzeństwo. Uzupełnieniem łamigłówek są atrakcyjne naklejki – część przyda się do rozwiązywania zadań, a część można nakleić w dowolnym miejscu, dekorując w ten sposób zeszyt, piórnik czy kartkę urodzinową dla bliskiej osoby. Towarzystwo ulubionych bohaterów znanych z uwielbianej przez dzieci kreskówki Tomek i przyjaciele zachęci do zabawy, a gdy wszystkie łamigłówki zostaną już rozwiązane, warto sięgnąć po pozostałe książki z serii. Czekają w nich bohaterowie innych seriali dla najmłodszych!
I co sądzicie o tych nowościach?

Kasia

 *materiał reklamowy

 

Komentarze