Nowości komiksowe - Lucky Luke i Smerfy - Wydawnictwo Egmont

 Witajcie ;)

Na dzisiejszy wieczór mam dla Was kilka pozycji komiksowych, które niedawno zagościły u nas i pozwalają mojemu dziecku umilać jesienne wieczory ;) Komiksy uczą, dostarczają wiedzę z różnych dziedzin, poszerzają słownictwo oraz są dawką pozytywnego humoru. Dzisiaj przygotowałam dla Was dwie pozycje komiksów Wydawnictwa Egmont, które jako nowości wydawnicze są już dostępne w sprzedaży.


Lucky Luke. Phil Defer. Tom 8

Nasz dzielny kowboj ma do zrealizowania kolejną misję. W pewnym mieście na Dzikim Zachodzie nie ma szeryfa, jest za to saloon – jedyny w promieniu wielu mil. Kłopoty zaczynają się w chwili, gdy tuż obok powstaje drugi saloon. Wściekły właściciel pierwszego baru wynajmuje rewolwerowca Phila Defera, aby pozbył się konkurencji. Przypadek sprawia, że w sam środek tego zamieszania trafia Lucky Luke.

Mnóstwo ciekawych zwrotów akcji, budowanie napięcia podczas czytania oraz wplatanie dowcipnych wydarzeń sprawia, że ten komiks można uznać za spory sukces wydawniczy. Smerfy i dzieci. Tom 40

Smerfom kończy się zapas soli, muszą więc wybrać się do odległej kopalni, gdzie od wieków wydobywają tę przyprawę. Tak zaczyna się seria niesamowitych zdarzeń, podczas których niebieskie skrzaty trafią do miasta, wylądują w lochu i wyjaśnią tajemnicę sprzed lat. Jak zakończy się niebezpieczna wyprawa Smerfów do świata ludzi? To kolejny pięknie wydany komiks o Smerfach, który czyta się z przyjemnością. Przywodzi na myśl wspomnienia z dzieciństwa, gdy każde dziecko czekało z niecierpliwością na Wieczorynkę i wyśpiewywało piosenkę o Smerfach.

I co sądzicie o tych nowościach?

Kasia

Komentarze

Prześlij komentarz