Moje pierwsze kolory. Akademia Mądrego Dziecka - Wydawnictwo Harper Kids

 W dzisiejszym wpisie chciałabym pokazać Wam świetną książeczkę, które idealnie sprawdzą się dla przedszkolaczków. W tym miesiącu Wydawnictwo HarperKids przygotowało nie lada gratkę dla maluszków, które przez zabawę uczą się podstawowych kolorów.  Czas spędzony z tą pozycją jest bardzo wartościowy, angażujący i rozwijający umiejętności dzieci.

 

 Na pierwszej stronie książeczki mamy kolorowe koło. Dziecko musi zakręcić strzałką i wybrać kolor, który ona wskaże. Następnie trzeba odszukać zakładkę o takim kolorze i przejść na właściwą stronę. Każda strona poświęcona jest jednemu kolorowi: czerwony, żółty, pomarańczowy, zielony, niebieski, fioletowy, różowy, brązowy oraz czarny i biały. 

 

Dziecko ma do zrobienia zadania, na przykład znalezienie żółtych kasków na placu budowy, przejście fioletowego labiryntu czy zagranie w czarno-białe memory. Dzięki klapkom, kolorowym ilustracjom i ciekawym zadaniom przedszkolak bawi się i jednocześnie poznaje gamę kolorystyczną. 

Książka jest bardzo solidnie wykonana i stosunkowo duża. Sztywne, kartonowe strony są odporne na zniszczenia, kolorowe rysunki przyciągają wzrok, a zastosowanie ciekawych rozwiązań w ich wnętrzu angażuje małego czytelnika do poznawania ich znaczenia.

I co o niej sądzicie?

Kasia

*wpis powstał we współpracy z Wydawnictwem Harper Kids 

Komentarze

Prześlij komentarz