Zwierzęta w lesie. Akademia Mądrego Dziecka. Dotykam, zgaduję - Wydawnictwo Harper Kids

Akademia Mądrego Dziecka obchodzi właśnie swoje 10 urodziny. Przez te wszystkie lata ukazało się mnóstwo wyjątkowych książeczek zarówno dla najmłodszych czytelników jak i tych nieco starszych.

Dzisiaj chciałabym pokazać Wam kolejną nowość z serii - Dotykam i zgaduję. Znajdziemy w niej ukryte zwierzęta i zagadki, a fragmenty futerek, które można dotknąć przez małe okienko pozwalają sensorycznie rozbudzić ciekawość i oswoić się z ciekawymi fakturami.

Jest to duża, kartonowa książeczka, która zachęca dziecko oraz dorosłego do wspólnej zabawy i czytania. Na każdej rozkładówce mamy fragment materiału do dotknięcia, pogłaskania oraz tekst, który jest wskazówką jakie to może być zwierzątko. Próbujemy razem z dzieckiem odgadnąć, a następnie możemy zachęcić małego czytelnika do otworzenia dużej klapki i sprawdzenia jakie zwierzątko tam się ukryło. W książeczka przedstawione są: niedźwiadek, zając, jeleń, sowa oraz lis.
Dzięki użyciu różnych struktur dziecko pobudza zmysł dotyku oraz ćwiczy koordynację wzrokowo- ruchową. Jest to też świetna zabawa i wspólnie spędzony czas. 

Książeczki są świetnym prezentem do nauki i zabawy, które kochają najmłodsze dzieci i sprawiają, że dzięki nim świat staje się piękniejszy i łatwiejszy w jego poznaniu.

Kasia

*wpis powstał we współpracy z Wydawnictwem Harper Kids

Komentarze