Ilustrowany słownik angielsko - polski

Witajcie ;)

Dzisiaj chciałabym opowiedzieć Wam o rewelacyjnej pozycji książkowej, która w naszym domu stanowi ostatnimi czasy zaszczytne miejsce ;)

O słowniku do nauki języka angielskiego myślałam już od dawna... Ten słownik Wydawnictwa Siedmiogród przeznaczony jest dla dzieci w wieku szkolnym i zawiera w sobie wszystkie działy realizowane zgodnie z podstawą programową I etapu edukacyjnego.


W słowniku znajdziemy ponad 1000 słówek i zwrotów. Jednak nie jest to typowy słownik, w którym zapisane są zwroty i jego tłumaczenia - o nie ;) Tutaj po krainie książki oprowadza nas Kevin, który przedstawia kolejne rozdziały książki, a jest ich 26.
Jak sami możecie zauważyć na powyższych zdjęciach wszystko przedstawione jest w bardzo przystępnej dla dziecka formie, które wchłania treści zaprezentowane na zdjęciach. Do każdego tematu przypisany jest szczegółowy rysunek z podpisami w języku angielskim oraz ich wymowa. Jest to spore ułatwienie, gdyż właśnie wymowa w tym etapie nauki stanowi kluczowa rolę. Wiem jak to wygląda w szkole - dzieci uczą się słówek z danego działu metodą zabawową - przez śpiew, ruch, pokaz a następnie powtarza się dany zakres materiału. Bardzo zbliżoną formę ma właśnie ta książka...
Na końcu znajduje się słowniczek polsko-angielski ze wszystkimi tymi słowami ułożonymi oczywiście alfabetycznie. Dzięki niemu szybko znajdziemy coś co w danej chwili musimy przetłumaczyć z języka polskiego na angielski.

Dodatkowo do książki dołączona jest płyta, która pozwala na utrwalenie, powtórzenie bądź przypomnienie sobie zagadnień z danego rozdziału.Dla mnie - jako mamy 1 - klasisty jest to strzał w dziesiątkę!!! Książka zdaje swój egzamin rewelacyjnie, a nauka języka angielskiego przebiega w atmosferze zabawy, radości i ciekawości poznania ;)


Komentarze

  1. Fajba forma nauki :o) szkoda, że za moich czasów nie było takich słowników :o(

    OdpowiedzUsuń
  2. nauka poprzez zabawę i skojarzenia zawsze procentuje :) jak byłam młodsza to też miałam słowniki, katalogi, ćwiczenia do nauki, teraz moje pociechy to mają lektora języka angielskiego online, interaktywne zabawy i inne bajery ;)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz