Czytamy z Wydawnictwem EGMONT

Witajcie ;)

Nie wiem czy już Wam wspominałam, ale mój synek chodzi teraz do 1 klasy i każdy z nas wie, jak ważną kwestią jest nauka czytania i pisania. Jest to podstawowa i najważniejsza umiejętność jaka powinno posiąść dziecko kończąc 1 rok nauki szkolnej. Ja na szczęście mam ten plus, że moje dziecko kocha książki i zatapia się w nich godzinami, jednakże jest wiele dzieci, które nie ukazują zainteresowania czytelnictwem a czytać trzeba się nauczyć.

W tej sytuacji świetnym rozwiązaniem są książeczki do nauki czytania podzielone na poziomy. My mamy dwie z nich...


Pierwsza z nich - POZIOM 1 to książeczka Wielki Karol i mały Lolek. Przeprowadza nas ona przez życie naszego Wielkiego Polaka jakim był Jan Paweł II. Kolorowe ilustracje potęgują wyobraźnię dziecka i pozwalają zobaczyć skrawek życia JPII. Natomiast pojedyncze zdania zapisane dużą czcionką stanowią podsumowanie ilustracji i pozwalają dziecku przeczytać samodzielnie zdanie, tak ważne dla dziecka.Drugą książką, która doskonali umiejętność czytania jest książka Mecz o wszystko - POZIOM 3.


Na łamach tej książeczki poznajemy dzień z życia piłkarza począwszy od pobudki aż do późnych godzin nocnych. To tutaj dzieci stykają się z wieloma wyrzeczeniami, jakie muszą dokonać piłkarze, aby osiągnąć sukces, poznają ich dietę, sposób funkcjonowania, dbałość o swoje ciało, ale co mi bardzo przypadło do gustu - psychologiczne aspekty zwycięstwa.
Książeczka jest bardzo pouczająca i przekazuje ważne wartości, które są niezbędne do funkcjonowania również w dorosłym życiu.

Jestem zauroczona tę serią książeczek i przyznam się szczerze, że jeśli gdzieś je znajdę na pewno zakupię kolejne jej egzemplarze.

Pozdrawiam

Kasia

Komentarze