ABC gotowania 2 - książka kulinarna dla każdego

Książek kulinarnych w moim domu nigdy za wiele... Zawsze do nich zaglądam poszukując nowych inspiracji i ciekawych rozwiązań jedzeniowych ;) Dziś chciałabym opowiedzieć o jednej z nich...


Układ książki jest bardzo prosty i przystępny. Podzielony jest on tematycznie na kilka rozdziałów, a każdy przepis wzbogacony jest o ilustrację gotowego dania oraz mniejsze zdjęcia ilustrujące etapy przyrządzania danego posiłku.

Książkę rozpoczyna rozdział - Trochę podstaw, z którego dowiemy się najistotniejszych rzeczy o gotowaniu ;)


Rozdziały podzielone tematycznie na - Śniadania, Przekąski, Zupy, Obiady i  Desery dają nam szeroki wachlarz inspiracji na każdy dzień. Sądzę, że w tej książce nie ma takiego przepisu, który nie byłby do wykorzystania.

Znajdziemy tutaj zarówno tradycyjne przepisy, jak i bardziej wymyślne i z wykorzystaniem mniej znanych i pospolitych produktów.Publikacja jest obszerna, a pomysłów niezliczona ilość. Ja już wiele z nich wykorzystałam i świetnie się u mnie sprawdziły ;) Najlepsze jest to, że poszukując nowych potraw wciąż odkrywam w książce kolejne dawki inspiracji, które nigdy się nie nudzą ;)Muszę przyznać, że książka ABC Gotowania 2 pobudza apetyt ;)

To ja zabieram się za gotowanie ;)


Pychotka ;)

Kasia

Komentarze

  1. Moim postanowieniem na ten rok jest udoskonalić się kulinarnie ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja mam masę książek kucharskich, jednak zwykle robię z nich 2-3 przepisy i na tym koniec, większość jest zbyt "zaawansowana" i nawet nie chce mi się na obszerne zakupy chodzić, żeby wyszukać wszystkie potrzebne składniki, taki ze mnie leń... :(

    OdpowiedzUsuń
  3. Uwielbiam gotować, jednak zamiast książek wolę oglądać programy kulinarne, mamy tam większą różnorodność :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz