Ratujmy Ziemię. Wielka księga zabaw - Wydawnictwo Egmont

W programach nauczania zarówno edukacji przedszkolnej jak i szkolnej znajdują się tematy związane z ekologią. Jednak mimo dostępu do różnych źródeł informacji trudno było mi znaleźć książkę, która w sposób przystępny dla dziecka tłumaczy jakże ważne zagadnienia z zakresu dbałości o naszą planetę. 

"Ratujmy Ziemię. Wielka księga zabaw" jest moim ostatnim odkryciem, który świetnie obrazuje i tłumaczy najważniejsze zagadnienia związane z ekologią.
Na kolorowych stronach książki, pełniącej funkcję gry edukacyjnej dzieci zapoznają się z zasadami dbania o środowisko. Tematyka skupia się na sortowaniu śmieci, oszczędzaniu wody i energii elektrycznej, znajomości produktów ekologicznych i wielu wielu innych. 
Książka sama w sobie uczy przez zabawę. Rozwiązując quizy, odpowiadając na pytania prawda czy fałsz, będąc pochłoniętym odkrywaniem prawidłowych odpowiedzi ukrytych pod "okienkami" książki i grając w grę planszową młody czytelnik zdobywa cenne wiadomości z zakresu ekologii mając wartościowe wzorce do dalszego postępowania w życiu.
Jestem zauroczona tą książką i pewno nie raz będziemy do niej wracać, aby dbając od najmłodszych lat o tak ważnych zagadnieniach świat wokół nas stawał się piękniejszy...

A Wy co sądzicie  o takich pozycjach dla dzieci?

Pozdrawiam ;)

Kasia

Komentarze

 1. Widziałam już gdzieś tę książeczkę i uważam, że jest świetna! Fajny sposób na naukę przez zabawę :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dokładnie ;) Dawno nie widziałam tak dobrej książki ;)

   Usuń
 2. Całkiem słuszny kierunek - https://wywozz.pl/wywoz-smieci/ Ale jeśli chodzi o wywóz śmieci w Krakowie, to tak optymalnie. Bo inaczej będzie ciężko sobie poradzić z dużymi rzeczami.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz