Konopne masło do ciała - Efektima

Czy przykładacie dużą wagę do pielęgnacji swojego ciała? W końcu wymaga ona dbałości i troski o odpowiednie nawilżenie... Ja ostatnimi czasy pielęgnowałam swoje ciało przy użyciu konopnego masła do ciała marki Efektima. Produkt mieści się w plastikowym pojemniku o pojemności 200ml i muszę przyznać, że jest bardzo wydajny. Na świetnie wyglądającym opakowaniu znajdują się najważniejsze informacje o kosmetyku, a jego cena waha się w granicach 15-20zł.Po odkręceniu wieczka, masło jest dodatkowo zabezpieczone, dzięki czemu mamy pewność, że nikt wcześniej go nie testował. W środku znajduje się biały krem, który swoją konsystencją przypomina treściwy balsam do ciała. W swoim składzie zawiera m.in. olej konopny i oliwę z oliwek. Podczas aplikacji trzeba trochę z nim popracować zanim się wchłonie, ale pod ciepłem dłoni jest to do osiągnięcia w całkiem dobrym czasie dodatkowo dokonując masażu swojego ciała. Zapach jaki otula skórę jest przyjemny i wyważony... Po pewnym czasie ulatnia się, ale efekt nawilżenia skóry utrzymuje się jeszcze przez długi czas. Masło do ciała ma na celu łagodzić, odżywić, nawilżyć i zregenerować nasze ciało - i to rzeczywiście robi. Po miesiącu regularnego stosowania muszę przyznać, że skóra stała się odpowiednio nawodniona i uelastyczniona. Szczególnie świetne efekty widać u osób, które - podobnie jak ja mają skórę suchą i skłonną do podrażnień. W takim przypadku masło działa  jak odżywczy kompres - dając mojej skórze to, czego potrzebuje.

A jakie są Wasze wrażenia na temat tego kosmetyku?

Pozdrawiam ;)

Kasia

Komentarze

  1. Szukałam podobnego w UK i nie ma... :(

    OdpowiedzUsuń
  2. Dużo dobrego czytałam o masłach z tej serii. Myślę, że jak odkopię się trochę z moich zapasów to sięgnę po nie by sprawdzić jak u mnie będzie się spisywało.

    OdpowiedzUsuń
  3. Bardzo dużą wagę przykładam do pielęgnacji swojego ciała. Lubię, gdy moja skóra jest odpowiednio nawilżona i gładka. Przez to poszukuję jakichś dobrych produktów, które mogłabym zacząć stosować. Moja skóra potrzebuje solidnego nawilżenia po lecie i opalaniu. :) Co do kosmetyków konopnych - bardzo je lubię. Cenię sobie je za ich naturalny skład i dobre działanie. Dzięki za te polecenie!

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz