Moja pachnąca książeczka z kolorami - Wydawnictwo Harper Kids

 Takich książeczek w naszym domu jeszcze nie było. Nic też dziwnego, że każdy z domowników przywitał je głośnym WOW!!! I zapytaniem... Naprawdę one pachną

A co to za nowości??? Już Wam spieszę o nich opowiedzieć...


Nowa seria książeczek przeznaczona jest dla najmłodszych czytelników. Oddziałują one na zmysł węchu, wzroku i dotyku.

Na każdej stronie maluch uczy się nowych kolorów, poznaje rzeczy powiązane z daną barwą oraz dzięki potarciu paluszkiem o stronę poznaje również zapachy.  


Owoce. Akademia mądrego dziecka. Moja pachnąca książeczka z kolorami.

 Każda ze stron przypisany ma inny kolor i powiązane z daną barwą rzeczy. Zapachy ukryte są pod otwieranym okienkiem, gdzie po potarciu o znajdujący się tam rysunek uwalniany jest ich aromat. Teraz świat owoców jest na wyciągniecie dłoni ;)
Piękne i kolorowe ilustracje sprawiają, że dzieci z przyjemnością odkrywają świat wokół siebie i chętnie się uczą wzbudzając u nich ciekawość poznawania świata. Teraz zapach wiśni, brzoskwini, jabłka, pomarańczy, banana i kokosa będzie dzieciom znany już od najmłodszych lat ;)

Pierwsze zapachy. Akademia mądrego dziecka. Moja pachnąca książeczka z kolorami.

 
Jaki zapach kojarzy Ci się z kolorem zielonym? Jak pachnie wanilia? Czy zapach morza można schować w książce? Ta książeczka to prawdziwe czary - mary... Zabiera ona dzieci w podróż po kolorach, które... pachną.

Pachnące strony umożliwią maluchom poznawanie kolorów dzięki przyporządkowaniu barw do produktów i ich zapachów. Po potarciu palcem wybranych miejsc mały czytelnik będzie mógł poznać zapach rzeczy przedstawionych na ilustracjach. Każdy zapach ukryty jest pod otwieranym okienkiem, co sprzyja dobrej zabawie, rozwija sprawność rączki i nie pozwala się ulotnić zapachowi. Zabawa z książeczką dostarczy dziecku mnóstwa wrażeń i pobudzi ciekawość, a przy okazji pomoże w nauce podstawowych słówek czy nazw kolorów i zapachów w przyjazny sposób. 

I co sądzicie o tych książeczkach? Czyż to nie nadchodzący hit?

Kasia

Komentarze

Prześlij komentarz