Czytam sobie... Czyli nowa seria książeczek Wydawnictwa Harper Kids.

 Na udany początek rozpoczęcia nowego roku szkolnego Wydawnictwo Harper Kids przygotowało dla swoich małych czytelników nie lada gratkę w postaci książeczek, które świetnie zdadzą egzamin w zakresie nauki czytania. 

 

Czytam sobie, to bestsellerowa seria wspomagająca w nauce samodzielnego czytania dzieci na 3 poziomach w zaawansowaniu czytania.Tak się składa, że mamy trzy książeczki, każdą z innego poziomu, więc będziecie mogli zobaczyć różnicę w tym zakresie. 

Czytam sobie. Wars i Sawa. Poziom 1
 
Książeczka ta, to świetny wybór do rozpoczęcia nauki czytania.

Forma książki jest zgodna z zaleceniami metodyków. Krótkie, proste zdania towarzyszą pięknym, klimatycznym ilustracjom przedstawiającą warszawską legendę o Warsie, Sawie i Syrenie. Dzięki dużej czcionce ich przeczytanie nie sprawi problemu przedszkolakom! Ćwiczenia głoskowania umieszczone na marginesach dodatkowo wspierają początkujących czytelników w nauce czytania. 

Czytam sobie. Lem i zagadki Kosmosu. Poziom 2

 Drugi poziom książki, to propozycja dla dzieci, które rozpoczęły już swoją przygodę z czytaniem.

Zdania są tu dłuższe, a w tekście jest więcej dialogów. Duża czcionka ułatwia czytanie, a wyrazy w ramkach pomagają w ćwiczeniu sylabizowania. Książeczka, która rozpoczyna się przybliżeniem informacji, jak powstał kosmos, a następnie prezentuje nam postać Lema, który to w 1921 roku pojawił się na świecie. Dowiadujemy się z niej wielu ciekawostek o jego życiu m.in. to, że pisarz lubił Tatry, swój dom i desery. Pisał książki i fascynował go Kosmos. Książka inspiruje do dalszych rozmów z nauczycielem i rodzicem, stawiając wiele pytań i skłaniając do poszukiwań. 

Czytam sobie. Szkoła na Dobrej. Poziom 3
 
Poziom trzeci - Połykam strony, przeznaczony jest dla dzieci, które czytają już samodzielnie.
Duża czcionka ułatwia czytanie, a słowa zaznaczone gwiazdką są wyjaśnione w alfabetycznym słowniczku na końcu książki. Czarno-białe ilustracje i przewaga ilościowa tekstu nad ilustracjami dają poczucie obcowania z prawdziwą książką. 

Szkoła na Dobrej, to szkoła marzeń! Z pozoru zwyczajna podstawówka, do której tęsknią wszystkie dzieci. To miejsce pełne radości i śmiechu, gdzie każdy czuje się dobrze. Pytania nigdy nie pozostają bez odpowiedzi, a nauczyciele są przyjaźni i chętnie pomagają swoim uczniom. Chociaż problemy, z którymi się spotykają są czasem bardzo trudne. O takiej szkole marzy każde dziecko. 

I co sądzicie o tych nowościach?

Kasia

Komentarze

Prześlij komentarz