Nowości komiksowe - Lucky Luke, Młodzi Tytani, Fibi i Jednorożec - Wydawnictwo Egmont

 Kochani,

Na koniec tygodnia chciałabym pokazać Wam trzy komiksy, które do nas dotarły i zrobiły na nas duże wrażenie. Mój syn w ciągu jednego dnia przeczytał je wszystkie, co świadczy o tym, że są godne zainteresowania ;)

Lucky Luke. Pod niebem Zachodu. 
 

Dla wszystkich miłośników przygód dzielnego kowboja Wydawnictwo Egmont przygotowało kolejny tom. Ta opowieść rozgrywa się w czasach, gdy Lucky Luke jest dopiero na początku swoich przygód i zdobywa sławę legendy Dzikiego Zachodu. Ten nasz kowboj postanawia wystartować w wyścigu, aby wygrać trochę pieniędzy, ponieważ nie ma przy sobie ani grosza. Oczywiście jak to w wyścigach bywa liczy się szybkość jego wiernego konia. Nie wie niestety, że pewien bandyta chce pokrzyżować mu plany. Potem zatrudnia się na ranczu, aby dorobić sobie przy spędzie bydła. W końcu zostaje menadżerem młodzieńca mającego dynamit w pięściach, ale szybko się przekonuje, że o zwycięstwie na ringu nie zawsze decyduje sprawność bokserska... Nasz bohater nie boi się żadnych niebezpieczeństw, może więc i teraz poradzi sobie z przeciwnościami losu! 
Fabuła przedstawiona w tym komiksie jest na tyle ciekawa i rozrywkowa, że pochłania się ją "jednym tchem". Oprawa graficzna przypadła mi do gustu, a perypetie bohaterów przedstawione są w tak ciekawy sposób, że na pewno będziemy do niej wracać ;)

Młodzi Tytani. Beast Boy

 Jeśli szukacie ciekawych propozycji dla nastolatków, to koniecznie musicie zapoznać się z komiksem Młodzi Tytani. Jestem przekonana, że przypadnie do gustu czytelnikom, zwłaszcza, że poruszane są w nim ważne tematy społeczne.

Garfield Logan przez całe życie niczym się nie wyróżniał. Siedemnastolatek z zielonymi pasmami we włosach nie potrafi zwrócić na siebie uwagi nawet w tak małym mieście jak Edentown w stanie Georgia – a czas ucieka. Trzecia klasa liceum dobiega końca. Jeśli Gar nie znajdzie jakiegoś sposobu na to, żeby zaimponować popularnym dzieciakom w liceum Bull Creek, już nigdy się nie dowie, jak to jest być znanym i lubianym. Przyjaciele Gara, Stella i Tank, nie mogą zrozumieć, dlaczego tak bardzo mu zależy na opinii innych, i tęsknią za swoim zabawnym kumplem od wcinania pizzy i grania w gry komputerowe. Gdy Gar przez przypadek podejmuje szalone wyzwanie, udaje mu się zaimponować szkolnej elicie, co kompletnie zmienia jego status. Ale to niejedyna rzecz, która się nagle zmienia w jego życiu. W ciągu jednej nocy Gar rośnie o dziesięć centymetrów, przechodzi mutację i robi się silniejszy i szybszy. Wreszcie zdobywa to, czego tak bardzo pragnął, ale popularność ma swoją cenę. Gar musi dwoić się i troić, żeby nie stracić szacunku w oczach nowych znajomych. Wyczyny, których się podejmuje, są coraz bardziej ryzykowne, a stawka wciąż rośnie. Uświadamiając sobie powagę zmian, które zachodzą w jego ciele, Gar postanawia stawić czoło przeszłości, by dowiedzieć się prawdy o samym sobie – i swoich bliskich – zanim jego życie wymknie się spod kontroli. 

Komiks, który wciąga do swojego świata interesującą fabułą i świetnie wykonanymi grafikami. Dla młodych osób postrzegających świat przez swoje doświadczenia będzie idealną propozycją w której nie zabraknie miejsca na przyjaźń, radość czy szalone przygody.

 Ostatnia komiksowa nowość to Fibi i Jednorożec - Magiczna burza.

Szósty tom humorystycznej opowieści o dziewczynce Fibi, której najbliższą przyjaciółką jest jednorożcowa piękność Marigold. Bohaterki postanawiają przyjrzeć się bliżej tajemniczej burzy, przez którą w całym miasteczku zabrakło prądu. Dorośli myślą, że to tylko zimowa niepogoda, ale Fibi i Marigold szybko odkrywają, że źródłem problemów mieszkańców miasta Tipton może być działanie sił magicznych! W celu rozwikłania zagadki łączą siły z Maksem, który bez prądu nie może grać w swoje ulubione gry, oraz z Dakotą i jej zastępem goblinów. Tylko działając razem zdołają uratować miasto przed skutkami magicznej burzy, a przede wszystkim dowiedzieć się, co jest jej powodem.  

Jest to lekka opowieść, którą możemy czytać w rodzinnym gronie. Każdy z nas znajdzie w niej coś dla siebie. Część graficzna również jest ciekawa. Dana Simpson postawiła na prostotę i to się sprawdza, jest sympatycznie i kolorowo. Muszę przyznać, że jest to jeden z ciekawszych komiksów dla dzieci, jakie czytałem ostatnimi czasy. Jeżeli macie w domu małą fankę jednorożców to jest to pozycja obowiązkowa. 

A Wy co sądzicie o tych nowościach?

Kasia 

 

Komentarze

Prześlij komentarz