Ciekawe pozycje wydawnicze dla dzieci - Wydawnictwo HarperKids

 Kochani,

Dzisiaj chciałabym zaprezentować Wam dwie bardzo ciekawe książki, które na pewno przykują uwagę nastoletnich czytelników i będą idealnym pomysłem na świąteczny prezent.


Minecraft. Rocznik 2022 - cena: 32.99zł

Oto kolejny oficjalny Rocznik Minecrafta – książka, której najzagorzalszym fanom gry nie trzeba przedstawiać. W wydaniu 2022 znajdziemy najciekawsze wydarzenia, które miały miejsce w Minecrafcie w ostatnim roku, w tym: nowy podziemny świat, który zawitał do gry w ramach aktualizacji Caves & Cliffs, czy dodatki do Minecraft Dungeons przenoszące graczy do Netheru, dżungli, a także na mroźne pustkowia. 

 Książka stanowi świetną pozycję dydaktyczną gry, ale również urozmaicona jest
ona licznymi wyzwaniami w postaci różnorakich gier i zabaw - od kultowego „znajdź różnicę” po zachwycające zadanie „stworzenia własnej aktualizacji”. 

Każdy fan Minecrafta obowiązkowo powinien zaopatrzyć się w tę pozycję. Jest ona godna polecenia i stanowi obowiązkową pozycję jeśli chodzi o książki dotyczące tej gry.

Nieznośna niepodległość. Horrrendalna historia Polski - cena: 19,99 zł

Teraz nadszedł czas na naukę historii... Ale nie jest ona związana z nudną, podającą lekcją, w której musimy zapamiętać daty i najważniejsze wydarzenia. Przecież tyle ekscytujących momentów działo się w dawnych czasach? Aby poznać dotąd nieznane ciekawostki i zaciekawić starsze dzieci historią w trochę inny sposób warto poznać tą nowość wydawniczą.

 
Szalone lata dwudziestolecia międzywojennego są tak barwne, że nie chcą się rozpłynąć w mrokach historii. Ludzie żyli, bawili się i cieszyli odzyskaną niepodległością. A że ta niepodległość bywała trudna i nieznośna, to już inna sprawa… Przeżyli one złote czasy radia i kina, bolszewickiej taczance, czy też pokibicuj „boyowniczkom” i ich bojom.
 

Ta seria zawsze wzbudza u mojego syna duże zaciekawienie. Książki są interesujące i wartościowe. Przekazują ogrom wiedzy w atrakcyjny dla czytelników sposób. Może nie zastąpią podręczników do historii, ale mogą stanowić ich uzupełnienie. Miłośnicy i pasjonaci historii dowiedzą się z niej jeszcze więcej, a Ci, którzy za historią nie przepadają, zobaczą naukę z innej strony. 

Kasia

Komentarze

Prześlij komentarz