Nowości komiksowe - Pikapidulai Lucky Luke

 Kochani,

Na koniec tygodnia chciałabym pokazać Wam nowe komiksy, które do nas dotarły i zrobiły na nas duże wrażenie. Mój syn w ciągu jednego dnia przeczytał je wszystkie, co świadczy o tym, że są godne zainteresowania ;)

Pikapidula. Jupijajej. Tom 2


 


Autorką tego komiksu jest Agnieszka Surma - z wykształcenia rzeźbiarka, zrządzeniem losu grafik i ilustrator.  Zdobyła ona pierwsze miejsce w trzeciej edycji Konkursu imienia Janusza Christy na komiks dla dzieci – właśnie za „Pikapidulę”. Jest to zbiór krótkich, zazwyczaj jednoplanszowych historyjek o dziewczynce obdarzonej niezwykle bujną wyobraźnią.

W drugim tomie komiksu swoje miejsce znalazły wydarzenia, jakie główna bohaterka - Ada doświadczyła podczas wakacji. Rodzice Ady postanowili zrobić remont domu. W związku z tym wysyłają córkę do dziadków. Ada na początku nie jest zachwycona perspektywą wyjazdu na wieś – jej koledzy i koleżanki mają w planach bardziej egzotyczne podróże. Boi się, że będzie się nudzić. Po przyjeździe dziadek proponuje jej spędzić wakacje na Dzikim Zachodzie. Dziewczynce od razu poprawia się humor. Tym bardziej, gdy okazuje się, że bycie kowbojką wiąże się z nauką jazdy konnej, a w bliskiej okolicy mieszka plemię Indian... 

Siłą tego komiksu jest bez wątpienia wyobraźnia autorki, która sprawia, że lektura jest bardzo ciekawa, pełna pomysłów i inspiracji do ciekawych zabaw. Całość uzupełnia ciekawa szata graficzna, która różni się od tradycyjnych kadrów komiksów, na rzecz owalnych kadrów utrzymanych w pastelowej kolorystyce, która jest bardzo przyjemna w odbiorze.

Lucky Luke. Lucky Luke kontra Pat Poker. Tom 5
Dla wszystkich miłośników przygód dzielnego kowboja Wydawnictwo Egmont przygotowało kolejny tom. Lucky Luke zgadza się przyjąć posadę szeryfa w Red City. Nazwa miasta pochodzi od koloru ziemi, która podobno jest czerwona, bo wsiąkła w nią krew wielu poprzednich stróżów prawa... Już w czasie podróży do odległego miasteczka Samotny Kowboj ma nieliche kłopoty, a w gnieździe bandytów będzie jeszcze gorzej! Czy zdoła zaprowadzić porządek tam, gdzie dotąd nikomu to się nie udało? Przed najszybszym strzelcem Dzikiego Zachodu seria bezpardonowych starć ze sprytnym i bezwzględnym mistrzem kart Patem Pokerem, który nie zawaha się przed żadnym draństwem, aby uniknąć więzienia! 

Fabuła przedstawiona w tym komiksie jest na tyle ciekawa i rozrywkowa, że pochłania się ją "jednym tchem". Oprawa graficzna przypadła mi do gustu, a perypetie bohaterów przedstawione są w tak ciekawy sposób, że na pewno będziemy do niej wracać ;)

 A Wy co sądzicie o tych nowościach komiksowych?

KasiaKomentarze

Prześlij komentarz