Koloruj i naklejaj Smerfy oraz Tomek i przyjaciele - Wydawnictwo Harper Kids

 Jakie macie pomysły na spędzanie wolnego czasu? U nas egzamin zdają książki i zeszyty ćwiczeń. Świetnym sposobem na wakacyjne podróże i chwile oderwania stanowią kolorowanki i książeczki z zadaniami, które pochłaniają dziecko i sprawiają, że i rodzice mają chwilę oddechu. Dzisiaj chciałabym pokazać Wam nowości od Wydawnictwa Harper Kids. 

Smerfy. Koloruj i naklejaj. Nowe przygody.

Ta prosta kolorowanka z naklejkami to propozycja dla maluchów, które zaczynają dopiero swą przygodę z kredkami i flamastrami. Prostokątne naklejki mogą posłużyć jako kolorystyczna ściągawka dla małego artysty - naklejkę przedstawiającą wybraną postać wystarczy przykleić na stronie z obrazkiem do pokolorowania, aby móc w każdej chwili sprawdzić, jakie kolory powinny mieć poszczególne elementy ilustracji. Kolorowanie według wzoru pozwala wyćwiczyć spostrzegawczość małego dziecka i jego zdolności manualne, a przy okazji daje ogromną satysfakcję – pokolorowana postać wygląda tak jak w ulubionej kreskówce. Tomek i przyjaciele. Koloruj i naklejaj.

Jest to drugi  w serii Koloruj i naklejaj tytuł z sympatycznym parowozem Tomkiem w roli głównej. Na stronach formatu A4 znajdują się kontury znanych bohaterów bajki. Ułatwieniem w tym zakresie są naklejki, które można wkleić w odpowiednie okienko. Mogą one stanowić pewien rodzaj podpowiedzi, dzięki czemu dziecko wie, jakimi kolorami należy pokolorować dany rysunek. Innym zastosowaniem, mogą być jako forma nagrody za pięknie pokolorowany rysunek. Osobiście podoba mi się możliwość dowolnie dobranej techniki ich wykonania. Bo przecież dziecko może kolorować postacie kredkami, flamastrami, może pomalować farbami, czy też spróbować wydzieranki, bądź plasteliny do ich wykonania. Najważniejsze, że ćwiczy swoje umiejętności artystyczne, rozwija motorykę małą, starając się nie wychodzić za kontury postaci i dodatkowo rozwija swoją spostrzegawczość.  

A Wy co sądzicie o tych nowościach dla dzieci?

Kasia

[post sponsorowany]

Komentarze

Prześlij komentarz