Nowości z serii Pierwsze słowa i Pierwsze bajeczki - Wydawnictwo Harper Kids

 Serie kartonowych książeczek Wydawnictwa Harper Kids bije rekordy popularności i jest uwielbiana zarówno przez dzieci jak i przez rodziców. Ogromna ilość tytułów pozwala na zindywidualizowany ich wybór przez rodzica zgodnie z preferencjami małego czytelnika. Książeczki opracowane przez polskich ekspertów wspierają rozwój dziecka, pomagają poznać i doskonalić ważne umiejętności m.in. poznawanie otaczającego świata, rozwój motoryki dziecka, logicznego myślenia, umiejętności koncentracji uwagi i wielu innych niezbędnych elementów, które pozwalają na prawidłowy rozwój dziecka. Dzisiaj chciałabym pokazać Wam kolejne nowości, które wzbogaciły naszą domową biblioteczkę.

Warzywa. Akademia mądrego dziecka. Pierwsze słowa.

 Tym razem mały czytelnik poznaje różne warzywa oraz ich kolory. Dowiaduje się, że pomidory są czerwone i rosną na krzakach, a różowe buraczki – w ziemi. W książeczce znajdzie też inne warzywa, takie jak: por, cebula, brokuł, dynia, sałata, cykoria. Ruchome elementy doskonale wspierają rozwój maluchów i rozwijają ich sprawność manualną. Piękne kolorowe ilustracje sprawiają, że dzieci z przyjemnością odkrywają świat wokół siebie i chętnie uczą się nowych słów.Ubrania. Akademia mądrego dziecka. Pierwsze słowa.

Druga pozycja wprowadza małego czytelnika w świat ubrań i ich nazewnictwa. Dziecko uczy się, co może włożyć, gdy pada deszcz, co w upalny letni dzień i przed pójściem spać. 

 
Na każdej stronie znajduje się ruchomy element, który można odsunąć, przesunąć lub coś odkryć. Dzieci uwielbiają nimi manipulować swoimi malutkimi rączkami i z zaciekawieniem wzbogacają swoje słownictwo oraz wiedzę o otaczającym świecie.

Kolejne dwie nowości, to książeczki z serii "Pierwsze bajeczki", które pokochała moja córeczka i z którymi nie rozstaje się nawet na chwilę ;)

Dzień dobry, pani doktor! Akademia mądrego dziecka. Pierwsze bajeczki.

Ta książeczka pokazuje maluchowi, jak przebiega wizyta u lekarza od momentu wejścia do poczekalni, gdzie jest kącik zabaw dla dzieci, do wizyty w gabinecie. Pani doktor mierzy i waży dzidziusia, sprawdza uszka i jeśli malec jest zdrowy, podaje mu szczepionkę. Książka ta, to świetny sposób na to, aby oswoić dziecko z pierwszymi wizytami u lekarza. 

Smacznego, żyrafiątko! Akademia mądrego dziecka. Pierwsze bajeczki.

Tym razem dzieci dowiadują się, co je mała żyrafa. Zwierzątko najpierw pije mleczko mamy, potem próbuje wody z jeziora – co przez długą szyję nie jest to proste. Uwielbia zjadać zielone listki z drzew, aż wreszcie, po całym dniu spędzonym z mamą, zasypia z pełnym brzuszkiem. 
Książeczki te są świetnym pomysłem do nauki i zabawy, które kochają najmłodsze dzieci i sprawiają, że dzięki nim świat staje się piękniejszy i łatwiejszy w jego poznaniu.

Kasia

[post sponsorowany]Komentarze

Prześlij komentarz