Muminki i ich przygody - Wydawnictwo Harper Kids

 Bajka Muminki znana jest wszystkim od wielu wielu lat. Do tej pory na przeróżnych gadżetach można spotkać postać psotnej Małej Mi, czy też innych bohaterów Doliny Muminków. 

Ale czy można nimi zainspirować również młodsze dzieci?

Wydawnictwo Harper Kids postanowiło wydać krótkie i bogato ilustrowane opowiadania, które zostały opracowane na podstawie książek Tove Jansson. 

Na bajecznie kolorowych stronach został umieszczony uproszczony tekst, zapisany dużymi literami, które starsze dzieci będą mogły bez trudu przeczytać, a młodsze słuchając opowiadań nie nudzą się nimi. 

Nasza kolekcja zawiera w sobie dwa najnowsze wydania...

Muminek i pierwszy śnieg 

Do Doliny Muminków przyszła zima i przyjaciel Muminka musi wyruszyć na południe. Muminek martwi się, czy Włóczykij będzie za nim tęsknił równie mocno, jak on za Włóczykijem. A jeśli nawet, jak się o tym dowie? 
Muminek i zaginiona luneta

Do Doliny Muminków przyszła wiosna i Muminek nie może się doczekać powrotu Włóczykija z jego zimowej wyprawy. Kiedy Too-Tiki pożycza mu lunetę, aby mógł wypatrywać przyjaciela, Muminek wie, że musi bardzo uważać na ten cenny przedmiot. Ale luneta znika w tajemniczych okolicznościach i Muminek nie ma pojęcia, co zrobić. Chyba nikt by jej nie zabrał bez pytania?

Lekkie i sympatyczne historie, które mimo uproszczonej fabuły przemycają ważne wartości sprawiają, że te książeczki są ponadczasowe i pełne ciepła.

A Wy lubicie Muminki?

Kasia

[post sponsorowany]
 


 

Komentarze

Prześlij komentarz