Moja czytanka - Bing - Wydawnictwo HarperKids

Moja czytanka - Bing to nowa seria, krótkich opowiadań dla najmłodszych czytelników. Są to cienkie, krótkie książeczki, które z łatwością można zabrać ze sobą na wakacje. W środku znajdują się opowiadania o uwielbianym przez dzieci Bingu, który w przystępny i bardzo obrazowy sposób wprowadza dzieci w świat artystycznych barw i dźwięków.

Muzyka to wielka rzecz! Bing. Moja czytanka.

Jest to książka, w której czarny króliczek -  Bing uczy się, że muzyka jest wokół nas. Bing i Flop używają codziennych przedmiotów, takich jak dzwonek, tuba, puszka z ryżem, czy klucze i poznają świat dźwięków. W tych zwykłych przedmiotach też kryje się muzyka, potrzeba tylko trochę wyobraźni, żeby ją wydobyć. Mała i lekka książeczka z powodzeniem zmieści się do dziecięcego plecaka, dzięki czemu możemy mieć ją przy sobie wszędzie tam, gdzie dopadnie nas nuda. Książka ma duże, piękne ilustracje stworzone przez Teda Dewana, a proste i pełne uroku teksty zrozumieją nawet najmłodsze dzieci. 
Malowanie to wielka rzecz! Bing. Moja czytanka.

Tym razem Bing poznaje kolory i tworzy wspaniały obraz. Przekonaj się, że dzięki farbom można pięknie namalować świat. Ale co się stanie, gdy przez przypadek rozleje się woda? Flop wpadnie wtedy na doskonały pomysł.
Opowieść o malowaniu to doskonały punkt wyjścia do rozmów z dzieckiem o własnych przygodach z farbami i wprowadzenie dziecka w świat kolorów, barw i malarstwa.
 Serdecznie polecam te pozycje. My zaczytujemy się nimi każdego dnia i ciągle nam mało ;)

Kasia

Komentarze