Wodne przygody - Przyroda i Dinozaury - Wydawnictwo HarperKids

Kto nie uwielbia nowości od Wydawnictwa HarperKids! Ostatnio w nasze ręce wpadły nowości, które mocno zainteresowały moją córeczkę ;) 

Wodne przygody to bezpieczna, kartonowa książeczka z zaokrąglonymi rogami. Aby zobaczyć postacie i przedmioty ukryte w tej książeczce, wystarczy zamalować białe pola na każdej stronie zwykłą wodą. Malowanie ułatwi dołączony do książki pędzelek, który można używać bez końca!  Wystarczy woda i zabawa gwarantowana! Papier jest twardy, nie przemięka, a tusz użyty w książeczkach nie rozpuszcza się i nie  plami. Ale to nie koniec niespodzianek! Książeczki można kolorować w nieskończoność, bo po upływie kilku chwil pokolorowane elementy znów bledną i pozwalają na nowo je odkrywać.

Kolorowanie czystą wodą wymyślił ktoś, kto zdawał sobie sprawę z tego, jak nie raz małe, artystyczne rączki mogą narobić bałaganu. Teraz kolorowanie nie pozostawia po sobie bałaganu, a same książki odporne są na najróżniejsze dziecięce eksperymenty.

Przyroda. Akademia Mądrego Dziecka. Wodne przygody.

W książeczce dzieci poznają otaczającą nas przyrodę oraz jej mieszkańców. Oprócz magicznego malowania wodą na każdej stronie mamy krótkie polecenie do wykonania, czyli zabawę w „szukaj i znajdź”: „Gdzie schowała się biedronka?”, „Wskaż paluszkiem”, „Policz żółte kaczuszki” czy „Znajdź ślimaka”.

 


Dinozaury. Akademia Mądrego Dziecka. Wodne przygody.

Atutem tej pozycji jest możliwość poznania prehistorycznych gadów żyjących tysiące lat temu na Ziemi. Na każdej stronie można poznać różne gatunki dinozaurów i przyglądnąć się im bardzo szczegółowo. Kolorując danego dinozaura dziecko ma zobaczyć jego kolor i przyglądnąć się charakterystycznym cechom danego gatunku. Do tego analogicznie jak w wyżej prezentowanej pozycji w książce znajdują się różne zadania do wykonania, które dodatkowo rozwijają umiejętności małego czytelnika.
 I co sądzicie o tych nowościach? My z ogromnym entuzjazmem spędzamy codziennie urocze chwile z tymi książkami. 

Kasia

*wpis powstał we współpracy z Wydawnictwem HarperKids 

 Komentarze

Prześlij komentarz