Seria Niefortunnych Zdarzeń - Akademia Antypatii i Winda Widmo - Wydawnictwo HarperKids

Seria Niefortunnych Zdarzeń jest nam doskonale znana ze swojej ekranizacji, którą wspólnie w długie, jesienne wieczory oglądaliśmy. Nic też dziwnego, że z ogromnym zaciekawieniem chcieliśmy poznać również książki. Dzisiaj chciałabym zaprezentować Wam dwa tomy, które zachwyciły nas i porwały w swoją podróż...

Akademia antypatii. Seria Niefortunnych Zdarzeń. Tom 5

Wioletka, Klaus i Słoneczko to urocze i inteligentne rodzeństwo, ale ich życie od pewnego czasu jest istnym pasmem nieszczęść. W części piątej trójka osieroconego rodzeństwa trafia do szkoły z internatem. Mogłoby się wydawać, że renomowana placówka z internatem to miejsce wprost stworzone dla błyskotliwych i chłonnych wiedzy dzieci. Niestety luksusowy internat okazuje się blaszaną budą, dyrektor szkoły to osobnik wyjątkowo złośliwy, a nauczyciele są okropni. Kiedy zaś na trop rodzeństwa wpada niegodziwy Hrabia Olaf, sytuacja robi się po prostu beznadziejna…
Winda widmo. Seria Niefortunnych Zdarzeń. Tom 6

Po niepowodzeniach, które ostatnio były udziałem Wioletki, Klausa i Słoneczka, rodzeństwo zasługuje na odrobinę szczęścia wśród życzliwych ludzi.
Kolejna przygoda Baudelaire’ów nie mogła zacząć się lepiej. Dzieci zostają adoptowane przez majętną parę – Esmeraldę i Jeremiasza Szpetnych. Niestety bardzo szybko na jaw wychodzi przykra prawda. Małżeństwo zdecydowało się stworzyć dom dla Klausa, Słoneczka i Wioletki, ponieważ obecnie w modzie jest akurat adoptowanie sierot. Co będzie, jeśli trend się zmieni? Tym młodzi bohaterowie nie mają czasu się martwić, bo ich największy kłopot materializuje się w osobie Hrabiego Olafa, który nie cofnie się przed najbardziej haniebnym uczynkiem, aby dorwać się do majątku Baudelaire’ów. 

 Cała seria jest bardzo ciekawą pozycją, która mocno wciąga czytelnika w świat pełen nieprzewidywanych przygód. Jeśli nie znacie tej serii, to koniecznie musicie to zmienić.

Kasia

*wpis powstał we współpracy z Wydawnictwem HarperKids 

Komentarze

Prześlij komentarz