Wyprawka dla pierwszoklasisty - cz. I - Niezbędnik plastyczny

Gdy nadchodzi ten moment, kiedy dziecko już niedługo przekroczy po raz pierwszy mury szkoły nadchodzi czas na przygotowanie niezbędnika pierwszoklasisty. 

O ile z zakupem książek w danej szkole nie powinno być już problemu, gdyż są one finansowane przez szkołę (z wyjątkiem podręcznika i ćwiczeń do religii) to z pozostałymi potrzebnymi przyborami już tak. Bo co tutaj wybrać, skoro półki sklepowe kuszą całą gamą mazaków, tęczowych kredek, różnymi rodzajami temperówek, klejami z brokatem, gumek do mazania o przedziwnych kształtach itp.

Nie dajmy się zwariować!!! Dziś chciałabym przeprowadzić Was po jednym z działów przygotowań do pierwszej klasy - czyli po niezbędnym plastycznym wyposażeniu, które są konieczne i potrzebne, aby dziecko mogło w szkole prawidłowo funkcjonować ;)

Jestem świadoma, że każda szkoła ma swój sposób działania i informowania Rodziców o potrzebnym wyposażeniu.

Ja posiadam wykaz Wyprawki pierwszoklasisty i taki też otrzymują wszyscy rodzice dzieci zapisanych do szkoły ;)


Dzisiaj chciałabym skupić się na dwóch podpunktach: wyposażenie w materiały plastyczne i zawartość teczki plastycznej pozostałe elementy sukcesywnie będą pojawiać się z biegiem doposażania ;)))

Jestem świadoma, że różnego rodzaju firmy mają ogromny wachlarz w wyborze materiałów plastycznych, jednak bazując na swoim doświadczeniu na pierwszy plan w tym zakresie wyłania się firma St-Majewski.

Artykuły plastyczne sprawdzają się idealnie i są świetne pod względem jakości, trwałe i rewelacyjnie się z nimi pracuje!!!

WYPOSAŻENIE W MATERIAŁY PLASTYCZNE


- plastelina (większe opakowanie)


W pierwszej klasie dużo pracuje się z plasteliną, gdyż w ten sposób ćwiczy się rączkę dziecka i jego odpowiednie napięcie, a także rozwija kreatywność dzieci ;)


- farby plakatowe, pędzel (gruby i cienki), stabilne naczynie na wodę


Edukacja plastyczna jest bardzo ważnym elementem w prawidłowym rozwoju dziecka. Często sięga się po farby plakatowe, pędzle przy pomocy których powstają obrazki na miarę prawdziwych artystów!!!


- kredki ołówkowe i świecowe


Lepiej, aby na początek zakupić dziecku grube kredki. Jeśli dziecko ma prawidłowo wykształcony chwyt, to świetnie sprawdzą się tutaj grube, okrągłe kredki, które pozwalają z łatwości pokolorować daną powierzchnię rysunku. Kredki Bambino są miękkie i świetnie prowadzą się w rączce dziecka, dzięki czemu kolorowanie staje się samą przyjemnością. Dla dzieci, które jeszcze nie mają utrwalonego prawidłowego uchwytu świetnie sprawdzają się kredki trójkątne, które też powinny być grube i miękkie.

TECZKA PLASTYCZNA Z GUMKĄ

- blok rysunkowy z białymi kartkami, blok techniczny z białymi kartkami, blok techniczny z kolorowymi kartkami, blok rysunkowy z kolorowymi kartkami, zeszyt papierów kolorowych


Jest to podstawa w zakresie teczki plastycznej, ale uwierzcie mi WYSTARCZAJĄCA!!! Nauczyciele najczęściej wykorzystują bloki rysunkowe i techniczne białe oraz kolorowe, więc można zakupić je po 2 sztuki ;)))

Wyprawkę szkolną należy kompletować z głową!!! Nie ulegajmy pokusom, nie kupujmy dodatkowych gadżetów, bo uwierzcie mi, nie sprawdza się to. Lepiej zainwestować pieniądze w lepsze gatunkowo przybory, które posłużą dziecku o wiele dłużej w szkole, niż kupować kiepskie przybory, które i tak trzeba będzie wymienić, gdyż spotkałam się nawet z niekolorującymi kredkami ;)

Całą gamę produktów znajdziecie TUTAJ  oraz TU.

Pozdrawiam ;)

LuxFly

Komentarze

 1. U nas jeszcze listy nie ma nad czym okropnie ubolewam,bo zawsze coś człowiek mógłby kupić,a nie wszystko na wrzesień :( Kredki i farby u ns w użyciu domowym. Pani dyrektor mądrze przemówiła,żeby okroić ilość farb,kredek itd. bo 24,a12 kolorów to wagowo bardzo duża różnica i by dzieci tyle nie dźwigały. Na pewno jednak będą to produkty firmy Bambino, nie znam drugiej takiej :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja pamiętam, że wiecznie na plastykę były potrzebne coraz to nowe rzeczy... a później użył się ich raz i trzeba było kupić coś innego...

  OdpowiedzUsuń
 3. Całkowicie się z Tobą zgadzam, lepiej inwestować w jakościowe przybory i materiały :)

  OdpowiedzUsuń
 4. matko .. pióro ? też jestem za tym że kupować dobre które spełnią oczekiwania i dobrze posłużą i szybko się nie ,,popsują,, :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Mamy część wyprawki z Bambino -świetne się sprawdza ,piekne ,trwałe kolory -polecam :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Przy zakupie wyprawki warto kierować się konkretnymi potrzebami dziecka. Polecamy nowość kalkulator wyprawkowy Moje Bambino, dzięki któremu łatwo i wygodnie stworzą Państwo wyprawkę marzeń, a do tego skorzystają z atrakcyjnych rabatów :)
  http://www.mojebambino.pl/kalkulator_wyprawkowy.php

  OdpowiedzUsuń
 7. Moja córka jak mnie prosi o kupienie kredek to tylko bambino ;-) innych nie chce :-p

  OdpowiedzUsuń
 8. Uważam, ze najważniejszym elementem każdej wyprawki są podręczniki szkolne. Obecnie, warto je zamawiać przez internet. Moją ulubioną księgarnią jest księgarnia PWN. Ostatnio, zamówiłem w niej tą pozycję: https://ksiegarnia.pwn.pl/Sila-nawyku,68732925,p.html i nie mogę oderwać od niej wzroku!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Obecnie podręczniki szkolne zakupuje szkoła ;) W tym zakresie nauczyciele wybierają pozycje dla danego przedmiotu, lub jeśli chodzi o edukację wczesnoszkolną - cały pakiet, a szkoła ma obowiązek je zakupić ;)

   Usuń

Prześlij komentarz