"Dobry pies" i "Fredek i nadciągający kataklizm"- Wydawnictwo Egmont

Kochani ;)

Dzisiaj przygotowałam dla Was recenzję dwóch książek, które ostatnio czytał mój synek.Książka "Dobry pies" Wydawnictwa Egmont jest pozycją z serii "Czytam sobie". Oczywiście została ona natychmiastowo przeczytana, a to za sprawą bardzo przejrzystego układu, dużej czcionki oraz niewielkiej ilości tekstu  ;) Nic też dziwnego, gdyż ta pozycja wskazuje 1 poziom w nauce czytania ;)Książka opowiada o przyjaźni Natalki do psa Bazyla, który jest leniwy i gruby. Jego rozrywkami jest jedzenie i spanie. Jednak dziewczynka wie, że może na nim polegać w trudnych sytuacjach, a jakich?? Tego dowiecie się z książki ;)
Zabawne ilustracje, niewielka ilość tekstu napisana prostym językiem stanowią świetną pozycję dla dzieci, które podejmują pierwsze kroki w  nauce czytania. 

Ciekawym rozwiązaniem jest również fakt, że na końcu książeczki znajdują się naklejki, które można wykorzystać do motywowania dziecka oraz Dyplom Sukcesu, jako nagrodę za samodzielne przeczytanie książki. Polecam tę książkę promującą samodzielną naukę czytania u dzieci.

Drugą książką jest "Fredek i nadciągający kataklizm"  
z serii "Czytam i główkuję". Jest to opowieść pełna humoru o losach kosmicznego bohatera Fryderyka Epsilona Dwudziestego i różnorodnych sytuacji towarzyszących wizycie na nieuporządkowanej, zmiennej i chaotycznej Ziemi. 
W książce oprócz zabawnego tekstu znajduje się szereg łamigłówek, zagadek i labiryntów, których zadaniem jest wprowadzenie nowych pojęć i terminów.


Dzięki dodatkowym zadaniom dziecko rozwija swoje umiejętności w zakresie logicznego myślenia, spostrzegania i wnioskowania.


Kto zna te książki???

Kasia

Komentarze

  1. U nas właśnie teraz bardzo dużo książek o tematyce związane z psiakami, ponieważ mamy w planach kupić psiaka, no i odpowiednio przygotować na to dziecko. Poza tym na stronie https://rozpieszczony.pl/jak-wychowac-psa-od-szczeniaka/ czytamy, jak takiego psiaka dobrze wychować.

    OdpowiedzUsuń
  2. Moja rodzinka jest bardzo zwierzolubna, przez co staram się uwrażliwiać swoje dzieci na dobro zwierząt i empatię wobec ich, a także zrozumienie ich potrzeb. Moje córki marzą o adopcji psa. Myślę, że taka książeczka, by im przypadła do gustu. Dzięki za polecenie!

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz