Akceptujesz swoje emocje? - Akceptuję co czuję - Wydawnictwo Egmont

Emocje... Towarzyszą nam każdego dnia, a ich wachlarz jest ogromny. Chcielibyśmy zawsze nad nimi panować, jednak nie zawsze nam się to udaje... Cóż dopiero mają powiedzieć dzieci, których układ nerwowy dopiero się kształtuje, a ilość bodźców jakie otrzymują każdego dnia sprawia, że nie zawsze są w stanie sobie poradzić z ich nadmiarem. 

Wydawnictwo Egmont po raz kolejny wychodzi na przeciw nie tylko dzieciom, ale i ich rodzicom, którzy szukają złotego środka na pokazaniu dziecku, jak może reagować na dane emocje... No cóż niejednokrotnie nawet dorosłemu trudno jest opanować emocje, a cóż dopiero dziecku... W serii wydawniczej Akceptuję co czuję dziecko zostanie przeprowadzone przez różne towarzyszące mu odczucia i ukazane ma sposoby reagowania na nie i radzenia sobie z nimi. Świetnym rozwiązaniem w każdej zaprezentowanej książce - ćwiczeniach, jest Poradnik dla Rodziców, który opisuje nam jak radzić sobie z uczuciami dzieci.
Pozycja ta zawiera ponad 100 zadań, które przeprowadzają dziecko przez świat uczuć...W bardzo ciekawy i przystępny sposób dzieci poznają i uczą się nazywać podstawowe emocje jakimi są: gniew, strach, radość, miłość, wstyd, niesmak, smutek. Książka pomaga zrozumieć młodemu czytelnikowi, dlaczego w pewnych sytuacjach życiowych reaguje w ten a nie w inny sposób i jak uczyć się je akceptować. Jednym z ważniejszych przesłań tej książki, jest odkrycie sposobów radzenia sobie z trudnymi emocjami, aby stać się Panem/Panią swoich emocji i mieć nad nimi kontrolę.


Pewność siebie, to jedno z tych uczuć, które w dwojaki sposób jest odbierane przez społeczeństwo... Ile razy mogliśmy usłyszeć... "Jesteś zbyt pewny siebie może Cię to zgubić...", albo "Za mało jesteś pewny siebie - czemu w siebie nie wierzysz?" W tej pozycji książkowej poznacie sposoby, jak pielęgnować cztery ważne sfery poczucia własnej wartości. Dzieci nauczą się sposobów, by czuć się dobrze w otoczeniu innych osób, bez tego co je ogranicza, blokuje czy zawstydza. Zabawy zawarte w książce przygotowane są przez doświadczoną psychoterapeutkę pozwolą młodemu czytelnikowi poznać swoje mocne strony, otworzyć się na świat i czuć się w nim dobrze ;)

"Strach - wróg czy przyjaciel?"

Każda strona tej książki przybliża nas do oswojenia się z lękiem i pomaga dzieciom poznać uczucie jakim jest strach... Bohaterką tej pozycji jest surykatka, która pokazuje najmłodszym czytelnikom, w jaki sposób oswoić swoje lęki. Uświadamia nam rolę tej trudnej emocji, która czasami jest nam potrzebna, aby mogła ostrzec nas przed niebezpiecznymi zdarzeniami i być czujnym. Za pomocą różnorodnych zadań i ćwiczeń mamy możliwość poznać różne techniki oswojenia strachu i czuć się pewniej i bezpieczniej w otaczającym świecie.

A czy u Was w domu temat emocji jest często poruszany?

Pozdrawiam ;)

Kasia

Komentarze

  1. Fajne książeczki, które moga pomóc przerobić z dzieckiem trudne tematy.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz