Biblioteczka Montessori Ciało człowieka - Wydawnictwo Egmont

Metoda Montessori znana jest pewno wszystkim rodzicom. Jeśli mogłabym w jednym zdaniu zamknąć jej dewizę, to jest to nauczanie przez działanie.

W nowościach Wydawnictwa Egmont pojawił się zestaw sensoryczny służący poznaniu narządów ciała człowieka "Biblioteczka Montessori Ciało człowieka".Zgłębienie tajemnic wnętrza ciała człowieka może odbyć się podczas zabawy materiałami montessoriańskimi.

W skład zestawi wchodzą: filcowe modele narządów wewnętrznych, książeczka, w której opisano narządy i pełnione przez nie funkcje, 4 przezroczyste folie, które po nałożeniu na siebie tworzą rentgen człowieka, plakat z obrysem dziecka, by móc na niego nałożyć modele narządów, karty edukacyjne z obrazkami i nazwami narządów.
Ten zestaw jest świetny nie tylko dla rodziców, których dzieci interesują się wnętrzem człowieka i chcąc przybliżyć im wygląd, umiejscowienie i rolę jaką pełnią wszystkie modele, które są zawarte w zestawie, ale świetnie spiszą się również dla nauczycieli przedszkola i szkoły. W podstawie programowej znajduje się blok tematyczny oparty na poznaniu narządów wewnętrznych człowieka i wtedy takie obrazowe doświadczanie wyglądu i umiejscowienia narządów świetnie się spełni w swojej edukacyjnej roli. Ja często ze swoim synem oglądałam bajkę "Było sobie życie" chcąc w obrazowy sposób, na tzw."chłopski rozum"wyjaśnić znaczenie i funkcje organów wewnętrznych, a teraz mam możliwość prezentacji ich z wykorzystaniem filcowych środków dydaktycznych. Dla mniejszych dzieci świetnym pomysłem jest przykładanie kolejnych narządów w odpowiednich miejscach na ciele, aby mogło poznać ich umiejscowienie.

Ta forma zestawu sensorycznego rozbudza ciekawość dzieci, pobudza kreatywność i wspiera proces uczenia się. Jest to kolejna bardzo mądra i potrzebna pozycja, która sprawia, że dziecko bawiąc się - uczy się nowych rzeczy. 

A co Wy sądzicie o tym zestawie?

Kasia

Komentarze

Prześlij komentarz