Komiksowe przygody Lucky Luke - "Na podbój Oklahomy" i "Piękna prowincja" - Wydawnictwo Egmont

Pewno już wiecie, że świat komiksów zawładnął naszym synem i czeka ona na wszystkie możliwe nowości komiksowe. Jednym z ulubionych są komiksy prezentujące niesamowite przygody dzielnego kowboja Lucky Luka. Dziś chciałabym opowiedzieć o dwóch z nich...


"Lucku Luke. Na podbój Oklahomy" - Wydawnictwo Egmont

Akcja rozgrywa się na terenie Oklahomy, gdzie rząd Stanów Zjednoczonych oddał Indianom ich teren, a następnie postanowił ten obszar skolonizować. Możliwość wykupienia ziemi mają wszyscy, a żeby odbyło się to na zasadach fair play granice zostaną otworzone w jednym wyznaczonym, konkretnym dniu. Jak można sobie wyobrazić, to zadanie jest wręcz niewykonalne, a porządku ma pilnować sam Lucky Luke. Możemy sobie wyobrazić jakie intrygi, podstępy i nieuczciwe praktyki zostaną wykorzystane - oszustwa, strzelaniny, nielegalny doping, rabowanie banku i wiele innych na pewno nie zgodnych z prawem sytuacji, nad którymi musi zapanować dzielny kowboj. Te wszystkie sytuacje znalazły swoje miejsce w tym tomie, a przebieg akcji trzyma czytelnika w napięciu. 
Ilustracje znajdujące się w komiksie są bogate w szczegóły i na wysokim poziomie.

"Lucky Luke. Piękna prowincja" Wydawnictwo Egmont.

Ten komiks bardzo przypadł mi do gustu... Chyba romantyczna dusza tutaj wzięła górę ;) Bo cóż to takiego wydarzyło się u dzielnego kowboja Lucky Luka?

W trakcie rodeo jego najwierniejszy koń zakochuje się w urodziwej klaczy Prowincji. Niestety po zakończonym pokazie klacz zostaje zabrana do odległych okolic Kanady, a biedny Jolly Jumper z tęsknoty prawie umiera... Aby przyjaciel odzyskał radość życia kowboj wyrusza w podróż na drugi kraniec kontynentu, gdzie mówi się po francusku, co jest wynikiem zabawnych historii. W komiksie tym nie zabraknie również zwartych akcji oraz stawiania czoła bandytom ;) 

Kolejne tomy Lucky Luka są warte przeczytania i zanurzenia się w historie Dalekiego Zachodu ;)

Czy Wasze dzieci też tak uwielbiają komiksy?

Kasia

Komentarze

  1. Jak byłam młodsza to lubiłam oglądać tą bajkę :) Nie wiedziałam, że są komiksy na jej podstawie :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz