Uczę się pisać, liczyć i angielskiego! Nauka i zabawa - Wydawnictwo Egmont

Wakacje mijają jak szalone... Sierpień to już miesiąc, gdzie rodzice powoli kompletują wyprawki dla swoich dzieci do szkoły, a na półkach sklepowych głównym tematem jest... - Powrót do szkoły!

W przypadku młodszych dzieci, które będą rozpoczynać swoją przygodę w szkole, czy też dzieci wyruszające do zerówki warto zachęcać do nauki  pisania, liczenia czy też języka angielskiego przy użyciu ciekawych książeczek z ulubionymi bohaterami z bajek. Połączenie nauki z zabawą jest najlepszym pomysłem na rozwój dziecka ;) 


Wydawnictwo Egmont w swoich nowościach książkowych przygotowało serię książeczek, które świetnie sprawdzą się jako wprowadzenie w świat liter, cyfr i angielskiego. 

Bob Budowniczy. Uczę się... pisać. Nauka i zabawa.


Sama wizualna strona książeczki przykuwa wzrok i tylko prosi się, aby ja uzupełnić. Główni bohaterowie bajki Bob Budowniczy przeprowadzają dziecko przez świat literek oswajając i ucząc literek, pozwalają usprawnić rączkę, przy rozwiązywaniu zadań ze szlaczkami, plątaninkami czy wykreślankami, oraz skupiają uwagę dziecka nad ich rozwiązaniem. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest stopniowanie poziomu trudności, dzięki czemu każde dziecko będzie miało możliwość osiągnąć sukces.


Kolejna pozycja wprowadza dziecko w świat matematyki, logicznego myślenia i nauki cyferek. Podobnie jak w pozostałych książeczkach z tej serii znajdziemy zadania o zróżnicowanym stopniu trudności. W towarzystwie uroczych Smerfów dzieci poznają wygląd cyferek i rysują je po śladzie, tworzenia kategorii, grupowania i przeliczania a także zrozumienie zasady dodawania i odejmowania. Wszystko to odbywa się w formie zabawy i przedstawione na konkretach, dzięki czemu świat matematyki staje się prosty i zrozumiały.

Super Przyjaciele DC. Uczę się... angielskiego. Nauka i zabawa.


Kolejna przygoda z zabawą? Tym razem uczymy się angielskiego! Na 24 stronach książeczki znajduje się mnóstwo zabaw, zagadek i ciekawostek rozwijające w dziecku talent do nauki języka. Zawiera ona podstawowy zakres słownictwa - liczb, kolorów, dni tygodnia, miesięcy, określenia przestrzenne oraz przymiotniki opisujące charakter i emocje. Wszystko to zaprezentowane jest w formie wykreślanek, rebusów i rozsypanek, sprawiając, że dziecko z łatwością zapamięta i przyswoi sobie nowe zasoby językowe.

Cala seria bardzo przypadła mi do gustu! Nauka z takimi cudownymi książeczkami tylko zachęca do poznawania świata liczb, liter i języka.

A Wy co sądzicie o tej serii???

Pozdrawiam ;)

Kasia

Komentarze

  1. mam wrażenie, że więcej pisania jest w książeczce do liczenia. Ale tak czy tak, fajny pomysł na uczenie dziecka :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Takie książeczki są super do ćwiczenia rączki :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz