Komiksowe nowości Wydawnictwa Egmont

Kochani,

Dzisiaj chciałabym zabrać Wam chwilkę czasu, aby pokazać Wam nowości komiksowe, które u nas zagościły. W poniedziałek mogliście zobaczyć ciekawe kolorowanki dla najmłodszych, dziś komiksy, a na przyszły tydzień planuję pokazać Wam ciekawe nowości książkowe dla dziewczynek i chłopców.

No to zaczynamy ;)"Przygody wielkiego wezyra Iznoguda" - tom 2

W pięknie wydanej pozycji, oprawionej w grubą okładkę znajdziemy liczne historie Iznoguda, który za wszelką cenę dąży do tego, aby zostać kalifem w miejsce kalifa. W zbiorze znajdują się cztery dłuższe historie przeplatane zbiorem krótszych 8 - stronicowych historyjek. Wszystkie zachowane są w tym samym klimacie i humorze.
Ten niecny wezyr całymi dniami knuje różne podstępne sytuacje, aby pozbawić kalifa jego stanowiska. Jak pewno się domyślacie, jego spiski kończą się porażką, ale szeroki wachlarz jego pomysłów wzbudza ogromne zaciekawienie, a przedstawione sytuacje trzymają czytelnika w napięciu. 
Oprócz ciekawych i trzymających w napięciu historii podziw zyskuje kreska wykonanych ilustracji, które nadają charakteru temu wydaniu i potęgują jego odbiór.

  "Ptyś i Bill. Bill, na psa urok!"
To już 6 tom zabawnych przygód sympatycznego psa Billa i jego pana - małego chłopca Ptysia. Komiks podobnie jak jego wcześniejsze wydania, utrzymany jest w tym samym humorystycznym klimacie i opowiada o przeróżnych perypetiach bohaterów. Tym razem Ptysia spotka niefortunna historia w szkole, ucieczka przed strażnikami miejskimi i wiele innych niesfornych przygód. Całość utrzymana jest w pozytywnym klimacie i z dużą dawką humoru ;)

"Yakari. Yakari i obcy"

Ten komiks stał się jednym z ulubionych mojego syna i zawsze czeka na niego z niecierpliwością. Na szczęście Wydawnictwo Egmont zadbało i w tym miesiącu o swoich wiernych fanów tego komiksu prezentując już kolejny tom przygód małego Indianina i jego wiernych przyjaciół. 
Tym razem do doliny przylatuje tajemniczy ptak - pelikan, który ma przeziębienie i nieustanny katar. Yakari wraz ze swoimi zwierzęcymi przyjaciółmi chce go wyleczyć, a przy tym i wykarmić - bo jak się okazuje, ich nowy znajomy ma ogromny apetyt. Jednak Yakari się nie poddaje i robi wszystko, aby pomóc swojemu nowemu przyjacielowi. 

A czy Wasze dzieci też lubują się w komiksach?

Kasia

Komentarze

Prześlij komentarz