Przyroda wokół nas, czyli nowości książkowe Wydawnictwa Egmont

Wiosna rozgościła się u nas na dobre, a śpiew ptaków, zapach kwiatów i gorące słońce sprawiło, że moje dziecko codziennie bawi się w małego obserwatora przyrody. 

Wydawnictwo Egmont również przygotowało się na przyjście wiosny i przekazało do rąk młodych czytelników edukacyjne książki z zadaniami, które rozbudzą ich zainteresowania przyrodnicze."Odkrywca przyrody. Zeszyt z zadaniami i naklejkami"

To książeczka pełna przyrodniczych inspiracji, które przybliżą dziecku świat lasu i jego mieszkańców. Na poszczególnych stronach znajdziemy szeroki wachlarz zadań do wykonania, które przeprowadzają dziecko przez najważniejsze wiadomości o tym ekosystemie. Każdy z radością sięgnie po tę pozycję, która uczy przez doświadczanie i daje możliwość poszerzenia swoich wiadomości. 


"Jak zostać ogrodnikiem. Zeszyt z zadaniami i naklejkami"

Po wyprawie do lasu warto też zajrzeć do ogrodu. Tam również dużo się dzieje. Można nauczyć się rozpoznawać wiosenne kwiaty, jak pielęgnować warzywa, czy też znaleźć przepis na pyszną szarlotkę i rozwinąć swoje kulinarne umiejętności. Oczywiście łamigłówek i zagadek do rozwiązania również jest pełno. A ilość naklejek na końcu książeczki ucieszy każdego ;)


"Mój pierwszy ogródek. Zeszyt z zadaniami i naklejkami"

Kolejna książeczka pełna przyrodniczych inspiracji, która pozwala poznać i nauczyć się bardzo przydatnych nowinek. Na łamach tej pozycji dziecko pozna rodzaje drzew i będzie starało się z nimi połączyć odpowiadające kształtem liście. Będzie mogło obserwować przyrodę każdym zmysłem, a następnie utrwalić je w książeczce. Świat przyrody stanie się dla niego jego drugim domem.


"Dzień z przyrodą. 101 zadań inspirowanych naturą"

W tej wyjątkowej książce znajdziemy całą masę inspiracji na każdy dzień. Rozpoczynając od zaplanowania swojej ścieżki przyrodniczej młody czytelnik pozna i doświadczy nowch przygód, które podpowiada mu książka: będzie szukał gąsienic, wycinał z papieru skorupę ślimaka, kolorował skrzydła motyli, czy też odda się wieczornej obserwacji gwiazd. Wszystko to zamknięte jest w pięknie wydanej pozycji, która swoją różnorodnością nie pozwoli się nudzić w domu.


A Wy co myślicie o tych książkowych nowościach?

Kasia

Komentarze

 1. O jakie fajne te książeczki i jakie kolorowe :)

  OdpowiedzUsuń
 2. aa mega urocze są te książeczki, myślę, że też bym się dobrze przy nich bawiła :)
  BLOG
  YOUTUBE

  OdpowiedzUsuń
 3. Jejuuu, jak będę miała dziecko to będę mu kupować takie książeczki aaa

  Życze miłego wieczoru i zapraszam :)
  http://zpolskidopolski.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. I w ten sposób można już szkolić małego ogrodnika! Potem rodzice będą mieli z kim planować prace ogrodowe. Fajnie, że są dostępne takie kolorowe książeczki, na pewno warto kupować i pokazywać dzieciom.

  OdpowiedzUsuń
 5. Zapytam przy okazji. Takie reflektory ogrodowe - https://www.lampy-ogrodowe.pl/produkty/kategorie/reflektory
  Tak czy nie? Warto czy raczej średnio? Chcę kupić kilka na podwórko.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz