Akceptuję co czuję - Wydawnictwo Harper Collins Polska

Wydawnictwo Harper Collins Polska w swoich nowościach książkowych prezentuje nam bardzo ciekawą serię książek Akceptuję co czuję... które poruszają bardzo ważne tematy w świecie dziecka.


 Pierwsza pozycja - Bracia i siostry porusza tematy związane z interakcją między rodzeństwem. Przedstawione w niej sytuacje pokazują pewien rodzaj instrukcji postępowania, gdzie rywalizację między rodzeństwem i kłótnie można zamienić na akceptację i zrozumienie. Książka ma formę ćwiczeń z zadaniami, które pozwalają nazwać emocje, oswoić się z nimi i znaleźć sposób na ich rozwiązanie. Świetna pozycja, która powinna znaleźć się u każdego dziecka mającego rodzeństwo. Uczy ona nazywać emocje oraz pozwala na wyrażanie swoich uczuć, które dzieciom często przychodzą z trudem.


Prawa dziecka to druga nowość z tej serii, która obowiązkowo powinna znaleźć się na półce biblioteczki nie tylko w domu, ale również i w szkole. Rozpoczyna się od prezentacji postaci Janusza Korczaka, a następnie omówione są dziecięce prawa zawarte w Konwencji o Prawach Dziecka. To tutaj nie obce będą zagadnienia związane z tolerancją, różnorodnością, empatią do osób niepełnosprawnych itp. 

Obie pozycje są godne polecenia, bo dzięki różnorodności zadań do wykonania dziecko uczy się i poznaje istotne zagadnienia związane z interakcją w codziennym życiu.

Kasia

Komentarze

Prześlij komentarz